طرز تهیه ترافل شکلات و شیر عسل

وبوتو
26 اسفند, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل شکلات

طرز تهیه ترافل شکلات و شیر عسل

یکی از خوردنی های خوشمزه، ترافل ها هستند که در این مطلب از سری مقاله های آموزشی چوکوچاملی روش درست کردن ترافل شکلات و شیر عسل را آموزش می دهیم و همچنین در انتها نیز ویدئویی از طرز تهیه Chocolate Truffle قرار می دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن Chocolate Truffle

برای درست کردن ترافل شکلات و شیر عسل به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

یک قوطی ( 240 گرم ) شیر عسل
100 گرم پودر کاکائو

مراحل انجام کار:

تمام شیر عسل موجود در قوطی را داخل یک ظرف ریخته و بر روی شعله قرار می دهیم. شیر عسل را تا زمانی که به نقطه جوش برسد بر روی شعله نگه می داریم. حالا شیر عسل را به داخل یک ظرف جدید منتقل می کنیم. حالا 100 گرم پودر کاکائو را با استفاده از الک به ظرف حاوی شیر عسل اضافه می کنیم. برای جلوگیری از گوله گوله شدن پودر شکلات در داخل شیر عسل، کم کم آن را اضافه کرده و هم می زنیم تا تمام پودر کاکائو با شیر عسل ترکیب شود.

حالا ظرفی را انتخاب کرده و کف آن را با سلیفون پوشانده و حالا مواد ترافل را به آن منتقل کرده و کاملا آن را در ظرف پهن کرده و با سلیفون روی آن را می پوشانیم. حالا ظرف را به مدت 2 ساعت داخل فریزر قرار می دهیم تا مواد خودش را بگبرد.

پس از گذشت 2 ساعت، ظرف را از فریزر خارج کرده و ترافل شکلات و شیر عسل را بر روی تخته مسطح که با پودر کاکائو پوشانده شده قرار می دهیم. حالا با یک چاقو شروع به برش ترافل به صورت مربعی کرده و روی آن را با پودر کاکائو پر کرده و با دست نیز شروع به فرم دادن بهتر آن می کنیم. برای سرو کردن، Chocolate Truffle به ظرف دیگری منتقل کرده و روی آن را با پودر کاکائو تزیین می کنیم.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.