آموزش, شکلات

روش درست کردن شکلات نارگیلی دست ساز

شکلات نارگیلی دست ساز

روش درست کردن شکلات نارگیلی دست ساز

در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن شکلات نارگیلی را آموزش دهیم. برای یادگیری درست کردن این شکلات دست ساز خوشمزه، با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه شکلات نارگیلی

برای درست کردن شکلات نارگیلی دست ساز به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم:

۳۰۰ میلی لیتر شیر
۳ قاشق غذاخوری شکر
۱ فنجان ۲۵۰ میلی لیتری، نارگیل رنده شده
۲۰۰ گرم شکلات برای روکش

روش کار:

ابتدا ۳۰۰ میلی لیتر شیر را داخل تابه ای ریخته و به آن ۳ قاشق غذاخوری شکر و یک فنجان ۲۵۰ میلی لیتری نارگیل رنده شده را اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. تابه را بر روی شعله قرار داده و همزمان همزدن مواد را ادامه می دهیم. تا زمانیکه مواد کاملا غلیظ شوند، تابه را روی شعله نگه می داریم.

حالا مواد شکلات نارگیلی دست ساز را داخل ظرفی ریخته و بر روی آن سلیفون کشیده و اجازه می دهیم تا استراحت کند. حالا با استفاده از یک قاشق مقداری از مواد را برداشته و با دست شروع به فرم دادن آن می کنیم. این کار را تا تمام شدن کلیه مواد ادامه می دهیم.

در مرحله بعدی و برای درست کردن روکش شکلات نارگیلی، باید ۲۰۰ گرم شکلات را به روش بن ماری و یا قرار دادن در ماکروفر ذوب کرد و پس از ذوب شدن، باید مدتی را برای کاهش دمای شکلات منتظر بود. پس از کاهش دمای شکلات، شکلات های نارگیلی را داخل شکلات انداخته و تمام سطح آن ها را به شکلات آغشته کرده و در ظرفی قرار می دهیم. شکلات ها را به مدت نیم ساعت به یخچال منتقل کرده تا کاملا خودش را بگیرد. شکلات ها را از یخچال خارج کرده و برای تزئین آن ها می توان از شکلات مایع استفاده کرد.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =