شکر نارگیل چیست و چه خواصی دارد؟

- هدی سجادی 1400/03/23
شکر نارگیل

شکر نارگیل چیست و چه خواصی دارد؟

شکر نارگیل با رنگ خاص کاراملی، همچنین بو و مزه ی دلنشین و از همه مهمتر خواصی که دارد، توجه هر شیرینی دوست خاص و مشکل پسند را به خود جلب می کند. در این بخش با کوکونات شوگر بیشتر آشنا خواهید شدو با چوکوچاملی همراه باشید…  .

خاصیت ها

شکری که از نارگیل تهیه می شود همان خواص نارگیل را دارد چون خیلی کم فرآوری می شود در ادامه به این خواص خواهیم پرداخت:

حداقل آسیب رسانی

کوکونات شوگر نسبت به شکر سفید و قهوه ای GI کمتری دارد.
GI محاسبه تایم زیاد شدن قند خون پس از خوردن غذای شیرین است.

دیابت

بیماران دیابتی باید توجه داشته باشند مصرف شکر نارگیل از شکر سفید و قهوه ای برای شما بهتر است به شرط اینکه تولید و فناوری آن به درستی انجام شده باشد. این شکر با وجود آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی که دارد برای بیماران دیابت نوع دو تغذیه مناسبی است.

گوارش و ایمنی بدن

پلیمر فراکتوزی اینولین که حدود چهار تا پنج گرم در هر صد گرم کوکونات شوگر وجود دارد، مقدار مناسب فیبر برای تأمین سلامتی دستگاه گوارش است. علاوه بر این وجود اینولین موجب می شود باکتری های مفید دستگاه گوارش نیز رشد بیشتری داشته باشند

جالب است بدانید شکر نارگیل به خاطر داشتن مواد پروبیوتیکی مقوی سیستم ایمنی نیز هست. البته که بخاطر وجود ساکارز زیاد در شکر یهتر است تأمین فیبر بدن از میوه ها باشد.

خرید و مشاهده قیمت شیرین جذاب با مواد و ترکیبات خالص و طبیعی و با شکر نارگیل

انرژی و کالری

از لحاظ کالری و انرژی شکر نارگیل تفاوت چندانی با شکل معمولی ندارد. با این اوصاف اگر رژیم دارید و قصد دارید وزنتان را کم کنید، مصرف کوکونات شوگر را محدود کنید چون هر طور که فراوری شود باز هم انرژی زیادی به شما می دهد و با رژیم های لاغری تناسب ندارد. لازم به ذکر است که در هر صد گرم شکر سفید معمولی 387 کالری و کوکنات شوگر در همان صد گرم 375 کالری انرژی دارد.

نکته

در کل شکر سفید نسبت به شکر قهوه ای و نارگیل از نظر سلامت در درجه پایین تری قرار دارد. اینگونه بگوییم که اگر به دنبال خواص بیشتر و طعم خیلی بهتر و خاص تر هستید شکر نارگیل را مصرف کنید اما در حین مصرف مانند شکر سفید مواظب باشید که بیش از اندازه استفاده نکنید.