روش درست کردن ترافل نارگیلی دست ساز

وبوتو
16 شهریور, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل نارگیلی دست ساز

روش درست کردن ترافل نارگیلی دست ساز

در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه ترافل نارگیلی دست ساز را آموزش دهیم. بار یادگیری درست کردن دسر Coconut Truffle با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Coconut Truffle

برای درست کردن ترافل نارگیلی دست ساز به مواد اولیه ای که در پایین آورده ایم، نیاز داریم:

مواد لازم:

120 گرم شیر عسل
1/8 قاشق چایخوری نمک (اختیاری)
75 گرم نارگیل خشک شده
120 گرم شکلات تخته ای شیری
بادام هندی بوداده خرد شده (یا هر نوع آجیل دیگر)

روش کار:

برای درست کردن ترافل‌نارگیلی دست ساز، ابتدا 120 گرم شیر عسل را داخل تابه ای ریخته و به آن 1/8 قاشق چایخوری نمک اضافه کرده و تابه را بر روی شعله قرار می دهیم. با ابزار لیسک شروع به هم زدن شیر عسل می کنیم تا کمی غلیظ تر شود. زیر شعله را خاموش کرده و در قدم بعدی 75 گرم پودر نارگیل را به شیر عسل اضافه کرده و با لیسک شروع به ترکیب کردن آن های می کنیم. این کار را آنقدر ادامه می دهیم تا کاملا نارگیل و شیر عسل به صورت یکدست با هم ترکیب شوند.

در گام بعدی، با دست مقداری از مواد را برداشته و به شکل یک توپ گرد در می آوریم. در مرحله بعدی، 120 گرم شکلات تخته ای شیری را خرد کرده و در ظرفی ریخته و آن را به روش بن ماری یا قرار دادن ماکروویو ذوب می کنیم. اجازه می دهیم تا دمای شکلات ذوب شده کاهش پیدا کند. حالا به شکلات ذوب شده، بادام هندی خرد شده یا هر نوع آجیل دیگری را اضافه کرده و با قاشق هم می زنیم. حالا توپ های نارگیلی را داحل ترکیب شکلات و آجیل انداخته و تمام سطح آن را به شکلات آغشته کرده و بر روی کاغذ شیرینی پزی قرار می دهیم. تمام توپ های نارگیلی را به همین روش به شکلات آعشته می کنیم. اجازه می دهیم تا شکلات خودش را بگیرد و سپس ترافل نارگیلی دست ساز ما آماده شده است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.