تفاوت شکلات کامپاند و شکلات ریل

- هدی سجادی 1399/05/29
شکلات کامپاند

تفاوت شکلات کامپاند و شکلات ریل

یکی از دغدغه های مردم هنگام استفاده از شکلات ها اصل یا تقلبی بودن آن هاست. امری که حتی شاید نتوان برای تشخیص آن به شرکت ها نیز اعتماد چندانی کرد. در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با شکلات واقعی یا شکلات ریل (Real) و شکلات کامپاند پرداخته ایم که می تواند برخی تفاوت ها را روشن سازد. با چوکوچاملی همراه باشید… .

تفاوت شکلات کامپاند و شکلات ریل در چیست؟

در ساخت شکلات ریل یا شکلات واقعی از خمیر کاکائو و کره کاکائو استفاده می شود در حالی که برای تولید شکلات کامپاند به جای خمیر از پودر کاکائو و به جای کره از روغن های دیگر استفاده می شود.

شکلات کامپاند همانطور که اشاره شد ترکیبی از پودر کاکائو و روغن های گیاهی همچون روغن هسته درخت نخل یا روغن نارگیل است. مصرف شکلات هایی که روغن های پالم و صنعتی دارند نمی تواند به اندازه شکلات واقعی مفید باشد. محصولات شرکت چوکوچاملی تماما دست ساز بوده و از شکلات ریل در تهیه آنها استفاده می شود. شکلات های کمپاند در ترکیب محصولات استفاده نمی شوند.

راه تشخیص شکلات واقعی از شکلات کامپاند

شکلات واقعی یا شکلات ریل نقطه ذوب بسیار پایینی (تقریبا برابر با دمای بدن) دارد و این بخاطر وجود کره کائو در آن است. پس تنها با قرار دادن یک تکه از شکلات واقعی در دهانتان می توانید به تفاوت آن با شکلات کامپاند پی ببرید.
دمای دهانتان و همان حرارت کم می تواند به سرعت شکلات را آب کند چنانچه این اتفاق افتاد و شکلات در دهانتان به اصطلاح نماسید و به سرعت آب شد می توانید مطمئن باشید یک شکلات واقعی ناب نوش جان کرده اید محصولات چوکوچاملی همگی این خاصیت را دارا می باشند.

شکلات کامپاند بخاطر اینکه حاوی روغن های جایگزین دیگر است به مدت زمان بیشتری برای ذوب شدن در دهانتان احتیاج دارد. ما در چوکوچاملی به شما پیشنهاد می کنیم شکلات کمپاند را کنار بگذارید و اگر به سلامتی بدنتان اهمیت می دهید تا جای ممکن مصرف آن را به حداقل برسانید، چون این شکلات همانطور که روی زبانتان دیر آب می شود داخل بدن نیز دیرتر ذوب می شود و مدت بیشتری باقی می کند، این امر موجب رسوب در رگ ها و به مرور، بروز مشکلات احتمالی قلبی عروقی نیز می شود.