طرز تهیه ترافل دست ساز پنیر خامه ای با روکش شکلات

وبوتو
27 فروردین, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل دست ساز پنیر خامه ای

طرز تهیه ترافل دست ساز پنیر خامه ای با روکش شکلات

در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن ترافل دست ساز پنیر خامه ای با روکش شکلات را آموزش دهیم و همچنین در ادامه ویدئویی از طرز تهیه Cream Cheese Truffle قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Cream Cheese Truffle

برای درست کردن ترافل دست ساز پنیر خامه ای با روکش شکلات به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه اشاره می کنیم:

مواد مورد نیاز:

100 گرم شکلات سفید
200 گرم شکلات شیرین
100 گرم پنیر خامه ای
½ قاشق چای خوری آب لیمو
30 گرم پسته

مراحل کار:

ابتدا 100 گرم شکلات سفید را رو خرید کرده و در ظرف بلوری ریخته و سپس ظرف را برای آب کردن شکلات بر روی ظرفی پر از آب با دمای 50 تا 60 درجه سانتی گراد قرار می دهیم و با لیسک شروع به مخلوط کردن شکلات ها کرده تا کاملا آب شود.

حالا 100 گرم پنیر خامه ای را در ظرفی ریخته و شروع به باز کردن بافت آن از هم می کنیم. حالا شکلات سفید آب شده را به آن اضافه کرده و شروع به هم زدن می کنیم. حالا ½ قاشق چای خوری آب لیمو را به ترکیبات داخل ظرف اضافه می کنیم و مجددا شروع به هم زدن ترکیبات می کنیم. در این مرحله 30 گرم پسته را خرد کرده و به ترکیبات داخل ظرف اضافه می کنیم و شروع به ترکیب کردن پسته با تمامی مواد می کنیم.

حالا یک سینی برداشته و از ترکیبات داخل ظرف مقدار 16 گرم برداشته و در سینی قرار می دهیم. بعد از پر شدن تمام فضای سینی، بر روی آن سلیفون کشیده و به مدت 15 دقیقه به فریزر منتقل می کنیم. پس از گذشت 15 دقیقه، سینی را از فریزر خارج کرده و با دست شروع به گرد کرد کردن مواد می کنیم.

برای درست کردن روکش شکلاتی ترافل دست ساز پنیر خامه ای ، 200 گرم شکلات شیرین را خرد کرده و در ظرفی ریخته و به روش بنماری شکلات را آب می کنیم. برای استفاده از شکلات شیرین به عنوان روکش، باید دمای آن به 29 درجه سانتی گراد برسد. حالا توپ های درست شده را داخل شکلات شیرین آب شده قرار داده و تمام آن را کاملا به شکلات آغشته می کنیم. پس از سر شدن شکلات، می توان برای تزیین Cream Cheese Truffle از شکلات سفید استفاده کرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.