طرز تهیه شکلات صبحانه خامه ای

- هدی سجادی 2021/04/23
شکلات صبحانه خامه ای

طرز تهیه شکلات صبحانه خامه ای

اگر شما هم طرفدار شکلات هستید و حتی در وعده های صبحانه هم نمی خواهید این خوشمزه را کنار بگذارید می توانید شکلات معمولی را خودتان به یک شکلات صبحانه خامه ای تبدیل کنید و با خوردن آن برای کل روز انرژی بگیرید. در ادامه با طرز تهیه این شکلات آشنا خواهید شد. با چوکوچاملی همراه باشید… .

مواد لازم

پودر یا خاک قند، دو پیمانه
شکلات شیری صد و پنجاه گرم
پودر کاکائو 4 قاشق غذاخوری
دو عدد زرده تخم مرغ
َخامه صبحانه پنیج قاشق غذاخوری
کره اب شده در دمای محیط 4 قاشق غذاخوری
صد گرم فندق خرد شده

مرحله اول

برای درست کردن شکلات صبحانه خامه ای به یک مخلوط کن نیاز دارید، ابتدا و در مرحله اول کره ای که به دمای محیط رسیده است را بردارید و همراه با پودر شکر و پودر کاکائو داخل مخلوط کن بریزید تا کاملا مخلوط شوند. وقتی به حالت کاملا خمیری در آمد به این مخلوط، خامه و فندق های خرد شده را بیفزایید و دوباره هم بزنید.

مرحله دوم

یک ظرف دیگر بردارید و زرده های تخم مرغ را در آن بریزید و حسابی هم بزنید. برای این کار از همزن استفاده کنید و خوب هم بزنید تا حالت کرمی بدست آید و در ادامه به مخلوط مرحله قبل اضافه کنید.

مرحله سوم

در مرحله سوم از درست کردن شکلات صبحانه خامه ای برای آب کردن شکلات ها از روش بن ماری استفاده کنید. ابتدا یک قابلمه بردارید و آن را پر از آب کنید. اجازه دهید تا آب کاملا روی حرارت اجاق گاز بجوشد، در همین حال یک کاسه بردارید. کاسه باید به اندازه ای باشد که اگر روی قابلمه قرار بگیرد با آب جوش تماس برقرار نکند و فاصله داشته باشد. حالا شکلات های تخته ای تکه تکه شده را داخل کاسه ریخته و اجازه دهید کاملا آب شود. در این حین چند بار شکلات ها را هم بزنید تا یک دست ذوب شوند.

در نهایت

در آخرین گام برای درست کردن شکلات صبحانه خامه ای شکلات های آب شده را نیز داخل مخلوط کن بریزید و به تمام مواد قبلی بیفزایید و مخلوط کنید تا آماده شود و در آخر آن را داخل ظرف شیشه ای تمیز بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

خرید شکلات صبحانه دست ساز اصل