شکلات تلخ را چه زمانی مصرف کنیم؟

وبوتو
4 آذر, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات تلخ

شکلات تلخ را چه زمانی مصرف کنیم؟

شکلات تلخ یکی از خوش مزه ترین مواد غذایی است که تمام سنین طرفداران آن هستند. دارک چاکلت به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی برای سلامت بدن می تواند مفید باشد. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی درصد تلخی شکلات و بهترین زمان مصرف آن بپردازیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

درصد تلخی شکلات

پایه ترکیبات Dark Chocolate از کاکائو و شکر تشکیل می شود که میزان استفاده آن ها باعث تعیین درصد تلخی شکلات می شود. پایه تلخی شکلات ها از 20 درصد شروع می شود. دارک چاکلت ها با درصدهای مختلف برای ذائقه های متنوع تولید می شود که مصرف آن ها با درصد بالای شکر برای تمام سنین توصیه نمی شود. بعد از شکلات تلخ 20 درصدی، دارک چاکلت هایی با درصد خلوص 30، 45، 55، 65، 70 و 80 و 97 درصدی تولید می شوند. این درصدها با توجه به میزان مصرف کاکائو و شکر تولید می شوند که میزان تلخی 50 درصد به بالا برای افرادی که دچار مشکلات معده، کم خوابی و رفلاکس هستند، توصیه نمی شود.

زمان مصرف Dark Chocolate

بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط متخصصین تغذیه، افرادی که در هنگام صبح و در وعده صبحانه خود میزان مناسبی کربوهیدرات مانند نان سبوس دار، پروتئین مانند لبنیات و تخم مرغ و میوه و شکلات مصرف کنند در طول روز از انرژی خوبی برخوردار هستند و نیاز آن ها در طول روز برای مصرف مواد غذایی کم کرده و در نتیجه مانع از افزایش وزن شده و بدن را در تناسب خوبی نگه می دارد.

زمان مصرف شکلات تلخ در هنگام صبح؛ به دلیل داشتن آنتی اکسیدان باعث از بین رفتن رادیکال های آزاد خون شده و همچنین باعث کاهش سرطان و همچنین جلوگیری از بیماری های قلبی-عروقی می شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان مصرف روزانه Darck Chocolate در حدود 25 تا 30 گرم است و خوردن بیش از حد آن مانع از سوزاندن چربی شده و در مقابل باعث ذخیره شدن آن به صورت چربی در سلول می شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.