فواید شکلات تلخ برای سلامت قلب

وبوتو
28 اسفند, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات تلخ

فواید شکلات تلخ برای سلامت قلب

شکلات تلخ یکی از خوشمزه ترین تنقلاتی است که توسط افراد مصرف می شود. این ماده غذایی علاوه بر داشتن طعم عالی، دارای خواص بسیار بالایی است که می تواند برای سلامتی قلب بسیار مفید باشد. در ادامه به بررسی بیشتر فواید آن برای سلامتی قلب خواهیم پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

علت موثر بودن Dark Chocolate بر سلامت قلب

شکلات تلخ از مقدار زیادی پودر کاکائو و میزان کمی شکر تولید می شود. پودر کاکائو در واقع از دانه های کاکائو ساخته می شود که با توجه به آزمایشات صورت گرفته بر روی دانه های کاکائو، این ماده خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان و فلاوانول است که بر سلامت قلب بسیار موثر هستند. بر اساس توضیحات داده شده، علت موثر بودن شکلات تلخ بر سلامتی قلب وجود مقدار بالایی کاکائو در آن است.

فلاوانول یکی از فلاونوئیدها است که مصرف فلاونوئیدها باعث کاهش فشار خون در افراد می شود. شکلات تلخ هم به واسطه داشتن کاکائو، دارای فلاوانول بوده و مصرف شکلات تلخ می توانند با کنترل فشار خون بر سلامت قلب تاثیرگذار باشد. فلاوانول همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. آنتی اکسیدان می تواند سلول های آسیب دیده را ترمیم و باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی شوند.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده، مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان و فلاونوئیدها می توانند بر سلامت قلب موثر باشند. برای مثال، در یک تحقیق صورت گرفته در خصوص رژیم غذایی حاوی دارک شکلات و بادام برای کاهش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر نتیجه جالبی صورت گرفته است. این تحقیق بر روی افراد دارای اضافه وزن در رده سنی 30 تا 50 سال انجام شده که یک گروه دارای رژیم غذایی معمولی و گروه دیگر دارای رژیم غذایی حاوی شکلات تلخ و بادام و گروه دیگر دارای رژیم غذایی بادام بوده است. گروهی که دارای رژیم Dark Chocolate و بادام بوده اند، پایین ترین سطح کلسترول LDL را داشته اند که از عوامل مهم در ایجاد بیماری های قلبی است.

بر اساس موارد ذکر شده، گنجاندن میزان مناسبی از دارک شکلات با درصد بالای 80 در رژیم غذایی می تواند بر سلامت قلب تاثیر بسزایی داشته باشد.
برند چوکوچاملی نیز شکلات های دست ساز خود را با بهترین نوع شکلات تولید می کند تا به غیر از ارائه شکلات های دست ساز با طعم های متفاوت و عالی، از لحاظ سلامتی نیز عملکرد مطلوبی داشته باشد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.