فواید مصرف دارک شکلات بر عملکرد مغز

وبوتو
30 فروردین, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
دارک شکلات

فواید مصرف دارک شکلات بر عملکرد مغز

دارک شکلات حاوی مواد مغذی سرشاری برای بدن است که می تواند باعث سلامت قلب، مغز و حالت های روحی و روانی شود. در ادامه قصد داریم به بررسی مصرف شکلات تلخ بر سلامت و عملکرد مغز بپردازیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

مزیت های مهم Dark Chocolate برای بدن

دارک شکلات با توجه به تحقیقات صورت گرفته، دارای خواص مفیدی از جمله:

آنتی اکسیدان، خواص ضد التهاب، جلوگیری از لخته های خون، اتساع عروق خونی، حفاظت از سلول های عصبی، کاهش مقاومت انسولین، افزایش جریان خون به مغز و پیشگیری از سرطان در بدن می شود. از مهمترین فواید مصرف شکلات تلخ، تاثیر بر حالات روحی-روانی و سلامت مغز است.

Dark Chocolate به دلیل داشتن فلاونول و متیل اکسانتین باعث کاهش افسردگی و اضطراب در فرد شده و باعث افزایش شادی در فرد می شود. با توجه به مطالعات انجام شده، افرادی سالمی که به طور روزانه نوشیدنی های شکلاتی مصرف می کنند، به دلیل افزایش میزان پل فنول در بدنشان احساس آرامش بیشتری دارند.

دارک شکلات همچنین حاوی فنتیل آمین بوده که باعث احساس خوشحالی در فرد می شود. همچنین شکلات باعث ترشح اندورفین در مغز شده که این هورمون باعث احساس خوشحالی و رضایت در فرد می شوند. مصرف شکلات تلخ باعث افزایش ترشح سروتونین در سلول های انتقال دهنده عصبی شده که این ماده شیمیایی نیز باعث احساس خوشحالی در فرد می شود. کاهش سروتونین در بدن باعث احساس افسردگی و اضطراب در فرد می شود. پس مصرف Dark Chocolate مانع از افسردگی می شود.

فلانول موجود در شکلات باعث افزایش جریان خون به مغز شده و در نتیجه شاهد تشکیل نورون های جدید در مغز، افزایش ارتباط بین نورون ها و عملکرد بهتر نورون ها می شود. همچنین فلانول در مناطق یادیگیری و حافظه مغز جذب می شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.