شکلات تلخ و خواص آن برای بدن

وبوتو
3 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات تلخ

شکلات تلخ و خواص آن برای بدن

شکلات تلخ دارای خواص زیادی بوده و می توانند برای بدن بسیار مفید باشد. شکلات تلخ می تواند برای افرادی که دچار بیماری قلبی هستند مفید باشد و همچنین این خوراکی خوشمزه برای بیمارانی که دچار دیابت نوع 2 هستند، بسیار توصیه می شود. در ادامه به بررسی تاثیر شکلات تلخ بر روی دیابت نوع 2 خواهیم پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

Dark Chocolate و خواص آن

شکلات یک ماده غذایی است که تمام سنین از پیر تا کودک از خوردن آن لذت می برند. شکلات‌تلخ سرشار از مواد معدنی نظیر: منیزیم، پتاسیم، فسفر، آهن، روی و همچنین برخی ویتامین ها مانند ویتامین های خانواده B است. تنها شکلات تلخ است که دارای این چنین ارزش غذایی بوده و بیسکوییت های شکلاتی یا دسرهای شکلاتی فاقد این نوع خواص هستند.

Dark Chocolate به دلیل داشتن منیزیم، تئوبرومین، تیرامین و فنیل اتیل آمین، یک ماده آرامش به حساب می آید و به عنوان یک ماده طبیعی ضد افسردگی می تواند عمل کند. شکلات تلخ به دلیل داشتن آنتی اکسیدان فلاونوئید، کلسترول بد در خون کاهش پیدا می کند و مانع ایجاد بیماری های قلبی-عروقی می شود. همچنین آنتی کسیدان فلاونوئید در کنار آنتی کسیدان کاتچین در جوان نگه داشتن بدن نقش زیادی دارند.

شکلات تلخ روی دیابت نوع 2 نیز موثر بوده و مانع از بروز دیابت نوع دوم در فرد می شود. شکلات‌تلخ به لطف وجود فلاونوئید، از فشار خون بالا جلوگیری می کند و می تواند فشار خون را تا میزان قابل توجهی پایین بیاورد.

شکلات به دلیل دارا بودن چربی و کربوهیدارت، یک ماده غذایی پر انرژی است و صد گرم از آن حدود 500 کالری انرژی دارد. بهترین حالت مصرف شکلات تلخ، مصرف روزانه آن به میزان 30 گرم است. شکلات همچنین باعث بهبود عملکرد شناختی مغز می شود. با توجه به تحقیقات صورت گرفته، مصرف یک بار شکلات در هفته به افزایش حافظه و توانایی حل مساله کمک می کند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.