آموزش, شکلات

روش درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

روش درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Bon Bon

برای درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم

شربت

۴۰۰ گرم چای
۱۵۰ گرم شکر
۱۰۰ گرم گالنگال
۴ عدد علف لیمو
۱۲ گرم پکتین
۲۰ گرم شکر

گاناش

۶ نارنگی برای ۲۳۰ گرم آب میوه
۱ غلاف وانیل
۲۴۰ گرم شکلات سفید

شکلات سفید ترد

۱۲۰ گرم شکلات سفید
۵۰ گرم کورن فلکس

کره کاکائو

کره
پودر یا اسپری طلا
شکلات تلخ

روش کار:

شربت

برای درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی ، ابتدا ۴۰۰ گرم چای و ۱۵۰ گرم شکر را داخل ظرفی می ریزیم. در ادامه ۱۰۰ گرم گالنگال و ۴ عدد علف لیموو را خرد کرده و به ظرف حاوی چای و شکر اضافه کرده و ظرف را بر روی شعله قرار می دهیم. در قدم بعدی، ۲۰ گرم شکر و ۱۲ گرم پکتین را داخل ظرفی ریخته و به خوبی آن ها را با هم ترکیب می کنیم. کم کم ترکیب شکر و پکتین را به ترکیبات دیگر اضافه می کنیم. پس از اینکه ترکیبات داخل ظرف به دمای جوشیدن رسید، آن را از روی شعله برداشته و با استفاده از صافی، مواد را داخل ظرف دیگری می ریزیم و اجازه می دهیم تا دمای آن کاهش یابد.

گاناش

برای درست کردن گاناش بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی ، ۶ عدد نارنگی را از وسط به دونیم تقسیم کرده و آب آن ها را می گیریم. سپس آب نارنگی را با استفاده از صافی، داخل ظرفی می ریزیم. در ادامه شروع به استخراج وانیل از غلافش کرده و وانیل استخراج شده را داخل ظرف حاوی آب نارنگی ریخته و شعله را روشن می کنیم. پس از آنکه آب نارنگی شروع به جوشیدن کرد، آن را از روی شعله برداشته و با استفاده از صافی آن را داخل ظرفی می ریزیم. مجدد ترکیب آب نارنگی و وانیل را داخل ظرفی ریخته و بر روی شعله قرار داده و به آن ۲۴۰ گرم شکلات سفید اضافه می کنیم. زمانیکه آب نارنگی و وانیل کاملا با شکلات سفید ترکیب شد، آن را از روی شعله برداشته و به ظرف دیگری منتقل می کنیم.

شکلات سفید ترد

در این مرحله از درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی ، ۱۲۰ کرم شکلات سفید را داخل ظرفی ریخته و به روش بن ماری شکلات سفید را ذوب می کنیم. پس از ذوب شدن کامل شکلات، آن را از روی بخار آب برداشته و به شکلات سفید ذوب شده ۵۰ گرم کورن فلکس اضافه کرده و آن ها را کاملا با یکدیگر ترکیب کرده و در ادامه ترکیب این دو ماده را رو سطحی ریحته و کاملا آن را مسطح کرده و به یخچال منتقل می کنیم.

آماده کردن قالب و درست کردن Chocolate Bon Bon

در گام بعدی، کره ای را ذوب کرده و قالب را آماده می کنیم. قالب را با کره چرب کرده و سطح هر کدام از قالب ها را با نوار نازکی از چسب می پوشانیم. در ادامه رنگ طلایی را به کره اضافه کرده و هم  می زنیم تا کاملا ترکیب شوند. با استفاده از ابر، تمام سطح قالب ها را به ترکیب کره و رنگ طلایی آغشته می کنیم. در ادامه چسب ها را از قالب جدا کرده و با استفاده از اسپری، رنگ طلایی را بر روی قالب اسپری می کنیم.

برای درست کردن شکلات، به مقدار لازم شکلات تلخ داخل ظرفی ریخته و به روش بن ماری شکلات را ذوب می کنیم. شکلات برای رسیدن به دمای استفاده در قالب، به روش تمپرینگ خنک می کنیم. حالا شکلات را داخل قالب ها می ریزیم و قالب را بر عکس می کنیم تا شکلات های اضافه خارج شوند. اجازه می دهیم تا شکلات به مدت ۱۵ دقیقه خنک شود و خودش را بگیرد. سپس شربت را با استفاده از قیف به قالب اضافه کرده و در ادامه گاناش را نیز بر روی شربت می ریزیم. در آخر شکلات سفید و کورن فلکس ترد شده را قالب زده و بر روی هر قالب قرار داده و بر روی آن شکلات تلخ می ریزیم. به قالب تا مدت ۳۰ دقیقه دست نمی زنیم تا شکلات کاملا خودش را بگیرد.
پس از گذشت نیم ساعت می توان بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی را از قالب خارج کرد.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 3 =