روش درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

وبوتو
29 شهریور, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

روش درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

طرز تهیه Chocolate Bon Bon

برای درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم

شربت

400 گرم چای
150 گرم شکر
100 گرم گالنگال
4 عدد علف لیمو
12 گرم پکتین
20 گرم شکر

گاناش

6 نارنگی برای 230 گرم آب میوه
1 غلاف وانیل
240 گرم شکلات سفید

شکلات سفید ترد

120 گرم شکلات سفید
50 گرم کورن فلکس

کره کاکائو

کره
پودر یا اسپری طلا
شکلات تلخ

روش کار:

شربت

برای درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی ، ابتدا 400 گرم چای و 150 گرم شکر را داخل ظرفی می ریزیم. در ادامه 100 گرم گالنگال و 4 عدد علف لیموو را خرد کرده و به ظرف حاوی چای و شکر اضافه کرده و ظرف را بر روی شعله قرار می دهیم. در قدم بعدی، 20 گرم شکر و 12 گرم پکتین را داخل ظرفی ریخته و به خوبی آن ها را با هم ترکیب می کنیم. کم کم ترکیب شکر و پکتین را به ترکیبات دیگر اضافه می کنیم. پس از اینکه ترکیبات داخل ظرف به دمای جوشیدن رسید، آن را از روی شعله برداشته و با استفاده از صافی، مواد را داخل ظرف دیگری می ریزیم و اجازه می دهیم تا دمای آن کاهش یابد.

گاناش

برای درست کردن گاناش بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی ، 6 عدد نارنگی را از وسط به دونیم تقسیم کرده و آب آن ها را می گیریم. سپس آب نارنگی را با استفاده از صافی، داخل ظرفی می ریزیم. در ادامه شروع به استخراج وانیل از غلافش کرده و وانیل استخراج شده را داخل ظرف حاوی آب نارنگی ریخته و شعله را روشن می کنیم. پس از آنکه آب نارنگی شروع به جوشیدن کرد، آن را از روی شعله برداشته و با استفاده از صافی آن را داخل ظرفی می ریزیم. مجدد ترکیب آب نارنگی و وانیل را داخل ظرفی ریخته و بر روی شعله قرار داده و به آن 240 گرم شکلات سفید اضافه می کنیم. زمانیکه آب نارنگی و وانیل کاملا با شکلات سفید ترکیب شد، آن را از روی شعله برداشته و به ظرف دیگری منتقل می کنیم.

شکلات سفید ترد

در این مرحله از درست کردن بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی ، 120 کرم شکلات سفید را داخل ظرفی ریخته و به روش بن ماری شکلات سفید را ذوب می کنیم. پس از ذوب شدن کامل شکلات، آن را از روی بخار آب برداشته و به شکلات سفید ذوب شده 50 گرم کورن فلکس اضافه کرده و آن ها را کاملا با یکدیگر ترکیب کرده و در ادامه ترکیب این دو ماده را رو سطحی ریحته و کاملا آن را مسطح کرده و به یخچال منتقل می کنیم.

آماده کردن قالب و درست کردن Chocolate Bon Bon

در گام بعدی، کره ای را ذوب کرده و قالب را آماده می کنیم. قالب را با کره چرب کرده و سطح هر کدام از قالب ها را با نوار نازکی از چسب می پوشانیم. در ادامه رنگ طلایی را به کره اضافه کرده و هم  می زنیم تا کاملا ترکیب شوند. با استفاده از ابر، تمام سطح قالب ها را به ترکیب کره و رنگ طلایی آغشته می کنیم. در ادامه چسب ها را از قالب جدا کرده و با استفاده از اسپری، رنگ طلایی را بر روی قالب اسپری می کنیم.

برای درست کردن شکلات، به مقدار لازم شکلات تلخ داخل ظرفی ریخته و به روش بن ماری شکلات را ذوب می کنیم. شکلات برای رسیدن به دمای استفاده در قالب، به روش تمپرینگ خنک می کنیم. حالا شکلات را داخل قالب ها می ریزیم و قالب را بر عکس می کنیم تا شکلات های اضافه خارج شوند. اجازه می دهیم تا شکلات به مدت 15 دقیقه خنک شود و خودش را بگیرد. سپس شربت را با استفاده از قیف به قالب اضافه کرده و در ادامه گاناش را نیز بر روی شربت می ریزیم. در آخر شکلات سفید و کورن فلکس ترد شده را قالب زده و بر روی هر قالب قرار داده و بر روی آن شکلات تلخ می ریزیم. به قالب تا مدت 30 دقیقه دست نمی زنیم تا شکلات کاملا خودش را بگیرد.
پس از گذشت نیم ساعت می توان بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی را از قالب خارج کرد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.