تفاوت میان شکلات و کاکائو

- هدی سجادی 2020/11/29
تفاوت میان شکلات و کاکائو

تفاوت میان شکلات و کاکائو

دانه های کاکائو پس از فراوری به دو بخش ماده سفید رنگ یا همان کره کاکائو و ماده تیره رنگ یا همان کاکائو تقسیم می شوند. در واقع ماده کاکائو حاوی خواص مفید و آنتی اکسیدانی است. در ادامه قصد داریم تا به تفاوت میان شکلات و کاکائو بپردازیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

شکلات ها در واقع در سه نوع مختلف تولید می شوند. شکلات هایی که فقط توسط کره کاکائو تولید می شوند که به شکلات سفید معروف هستند و فاقد خواص کاکائو هستند. شکلات های که با ماده کاکائو ساخته شده و شکلات تلخ نامیده می شوند. شکلات های دیگر با ترکیب درصدی از کاکائو و شکر و شیر تولید می شوند که بسیار پرطرفدار هستند.

باید بدانید که شکلات های دسته سوم از حدود 20 درصد کاکائو برخوردار بوده و باقی آن از شکر، شیر و اسیدهای چرب اشباع شده و ترنس و سایر افزودنی ها ساخته می شوند که در برابر شکلات های تلخ خاصیت چندانی ندارند.

پس در صورتی که در خصوص خواص شکلات صحبت می شود ، در واقع در رابطه با کاکائو یا همان شکلات تلخ بوده که فاقد هیچ گونه افزودنی است و این ماده خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان فلاونول بوده و همچنین دارای مواد معدنی مس، منگنز، کلسیم، پتاسیم و روی است که مانع از ایجاد سرطان در افراد می شود. پس هر چه درصد خلوص کاکائو در شکلات های تولیدی کم شده و به جای آن موادی مانند شکر و شیر و اسیدهای چرب اشباع شده اضافه شود، از فواید آن کم می شود. همچنین شکلات های شیرین، کالری بیشتری در قیاس با کاکائو یا شکلات تلخ دارد و این نکته باعث ناسالم بودن آن ها می شود. پس برای دریافت فواد شکلات ها، به دنبال شکلات های با درصد خلوص بالای کاکائو و مواد افزودنی کمتری باشید.