چگونه کرم پنیر خامه ای درست کنیم؟

- هدی سجادی 2022/06/30
کرم پنیر خامه ای

چگونه کرم پنیر خامه ای درست کنیم؟

کرم پنیر خامه ای که با نام کرم چیز فراستینگ نیز معروف است برای تزئینات حرفه ای کیک ها و شیرینی ها مناسب است. در این بخش از چوکومگ های چوکوچاملی به آموزش بسیار ساده ی درست کردن این کرم خوشمزه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید… .

مقدمه

اگر حالا در حال خواندن این مقاله هستید، حتما شما نیز به هنر کیک و شیرینی پزی علاقه مندید. آیا تا کنون تجربه خامه کشی با خامه قنادی را داشته اید؟ حتما متوجه شدید که کار با این نوع خامه بخاطر شل شدن و نیاز به سرعت عمل کمی سخت است و گاهی مجبوریم در حین کار چند بار کیک خامه کشی شده را برای سهولت ادامه ی کار داخل یخچال بگذاریم.

کرم پنیر خامه ای یا همان کرم چیز فراستینگ مشکل شل شدن تزئینات کیک را حل کرده.

مواد لازم

خامه قنادی 200 گرم
پودر قند به میزان مورد علاقه خودتات
پنیر ماسکارپونه 200 گرم

نکته: قبل از شروع کار خامه قنادی یخ زده را بیرون بگذارید تا به دمای محیط برسد.

مرحله اول

در قدم اول برای درست کردن کرم پنیر خامه ای دویست گرم پنیر ماسکارپونه را همراه با پودر قند داخل یک ظرف مناسب بریزید و با دستگاه همزن برقی چند دور و تا کاملا نرم و یکدست شدن، هم بزنید. پس از مخلوط شدن کرمی یک دست و لطیف به وجود خواهد آمد.

مرحله دوم

در گام دوم برای درست کردن کرم چیز فراستینگ لذیذ و کاربردی، دویست گرم خامه قنادی که نرم شده است را حدود هشت دقیقه با درجه ی تند همزن حسابی مخلوط کنید. پس از گذشت تایم گفته شده می‌بینید که این مخلوط به خوبی فرم گرفته و سبک و پفکی شده است.

مرحله سوم

در این قسمت به خامه ی فرم گرفته، مخلوط پنیرخامه ای و پودر قندی که در مرحله قبل آماده کردید را اضافه کنید و حدود سه دقیقه با دور تند همزن مخلوط کنید.

گام آخر

رنگ ژله ای مورد علاقه تان را به این مخلوط اضافه کنید و برای رنگ گرفتن در حد یک دست شدن هم بزنید.

نکته: برای درست کردن کرم چیز فراستینگ بهتر است از پنیرماسکارپونه استفاده شود، چون هیچ طعم خاصی ندارد. ولی چنانچه این پنیر در دسترس نبود از پنیر خامه ای دیگری که حداقل میزان نمک را دارد استفاده کنید