فراستینگ چیست و کجا کاربرد دارد؟

- هدی سجادی 2022/06/15
فراستینگ

فراستینگ چیست و کجا کاربرد دارد؟

فراستینگ را هرجایی که مفاهیم قنادی در میان باشد ممکن است شنیده باشید. این واژه در واقع همان روکش تزئینی کیک ها و شیرینی هاست که در ادامه این بخش به جزئیات و اطلاعات بیشتری از آن خواهیم پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید…  .

 

Frosting چیست؟

در زبان انگلیسی فراستینگ به معنای رویه خامه ای کیک یا شیرینی است که در لغت با آیسینگ هم به یک معناست و در واقع واژه اول در آمریکا و واژه ی دوم در انگلیس بیشتر کاربرد دارد. اما میان قنادان و در صنعت شیرینی سازی نوع این روکش ها متفاوت است.

تفاوت ایسینگ وفراستینگ

آیسینگ روکش روان روی کیک و شیرینی است ولی Frosting به روکش کرمی و با ضخامت بیشتری که روی کیک و شیرینی قرار می گیرد گفته می شود. آیسینک لعاب نازک و روانی هست که روی کیک و شیرینی ریخته می شود

تفاوت فیلینگ وفراستینگ

گاهی اوقات فیلینگ و frosting هم با یکدیگر اشتباه گرفته می شود اما همانطور که می دانید فیلینگ به معنای پر کردن لاله لایه های میانی کیک است و بر خلاف فراستینگ و آیسینگ معنای روکش نمی دهد.

طعم و مزه

قطعا تا به حال بارها طعم های خاص خامه ای یا پنیری روی کیک ها و شیرینی ها را تست کرده اید که البته برای تیرامیسو ها و انواع رولتی ها این طعم همیشه ضروری بوده.

فراستینگ
اگر طعم خامه باب میلتان نباشد فراستینگ بهترین گزینه برای شماست. همچنین برای افرادی که شیرینی زیاد را دوست ندارند، طعم پنیر خامه ای کم شیرین این کرم می تواند مورد پسندشان واقع شود.
باتر کریم یا همان ترکیب پنیر و خامه، فراستینگ محبوب بسیاری از شیرینی دوست های جهان است.

کاربرد ها

یکی از پر کاربرد ترین نوع فراستینگ که در ایران بسیار طرفدار دارد خامه کشی کیک های تولد است. به طور کلی Frosting انواع گوناگونی از قبیل کاراملی، شکلاتی، وانیلی، پنیری، توت فرنگی و بسیاری موارد دیگر دارد. ولی این طعم ها جزو محبوب ترین ها هستند.

در مقالات بعدی روش درست کردن انواع فراستینگها را آموزش خواهیم داد. با چوکوچاملی همراه باشید… .