آموزش درست کردن فاج بروانی شکلاتی

وبوتو
27 شهریور, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
فاج بروانی شکلاتی

آموزش درست کردن فاج بروانی شکلاتی

در این مقاله از سری مقالات آموزش چوکوچاملی، قصد داریم تا روش درست کردن فاج بروانی شکلاتی را آموزش دهیم. برای یادگیری Fudgy Chocolate Brownie، با ما همراه باشید… .

نحوه درست کردن Fudgy Chocolate Brownie

برای درست کردن فاج بروانی شکلاتی به مواد زیر نیاز است:

مواد لازم:

200 گرم شکلات نیمه شیرین
115 گرم کره
یک پیمانه شکر
1/2 پیمانه شکر قهوه ای
سه عدد تخم مرغ
نمک به مقدار لازم
یک قاشق چای خوری وانیل مایع
1/2 پیمانه آرد
1/4 پیمانه پودر کاکائو

روش کار:

در گام اول، یک قالب انتخاب کرده و با روغن یا کره بدنه داخلی آن را چرب می کنیم و بر روی آن یک کاغذ روغنی مخصوص پخت کیک قرار داده و مجدد با روغن سطح کاغذ را چرب کرده و یک لایه کاغذ دیگر بر روی کاغذ قبلی قرار می دهیم.

در قدم بعدی، یک ظرف را بر روی هیتر قرار داده و داخل آن را پر از آب می کنیم تا آب به دمای بخار شدن برسد. حالا 200 گرم شکلات نیمه شیرین را با چاقو شروع به خرد کردن کرده و داخل ظرفی ریخته و به 115 گرم کره اضافه می کنیم و به روش بن ماری شکلات و کره را ذوب و ترکیب کرده تا کاملا روان شوند. پس از ذوب شدن کامل شکلات و کره، آن را از روی ظرف آب برداشته و اجازه می دهیم تا خنک شود.

ظرف دیگری انتخاب کرده و یک پیمانه شکر، 1/2 پیمانه شکر قهوه ای و سه عدد تخم مرغ (تخم مرغ ها به صورت جدا جدا) به داخل ظرف اضافه کرده و شروع به هم زدن می کنیم تا کاملا ترکیب شوند و یک حالت کرمی به خود بگیرد. حالا 1/4 قاشق چای خوری نمک، یک قاشق چای خوری وانیل مایع و همچنین شکلات و کره ذوب شده را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. حالا 1/2 پیمانه آرد همه کاره و 1/4 پیمانه پودر کاکائو را داخل الکی ریخته و در داخل ظرف حاوی ترکیبات، الک می کنیم. مجددا شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم تا یک خمیر کاملا یکدست و روان ایجاد شود.

مواد داخل ظرف را داخل قالبی که از قبل آماده کرده بودیم ریخته و به مدت 30 دقیقه و با دمای 180 درجه سانتیگراد/ 350 درجه فارنهایت به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، فاج بروانی شکلاتی را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم تا خنک شود. حالا یک پارچ آب گرم آماده کرده و چاقو مخصوص برش کیک را داخل آن قرار داده و پس از خارج کردن با دستمال خشک کرده و فاج بروانی شکلاتی را با آن برش می زنیم.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.