طعم شیرین لحظات با شکلات‌های دست‌ساز

وبوتو
21 فروردین, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات دست ساز در دربند

یک خوراکی شیرین و خوشمزه. یادآور لحظات زیبا. دورهمی ها، نوروز، حتی جایزه ای کوچک و شادی بخش که پدربزرگ ها و مادربزگ ها در ازای یک نمره بیست یا یک کار خوب کودکانه به ما می‌دادند. بله درست حدس زدید، قرار است مطلبی با عطر و طعم دلپذیر شکلات را بخوانید. اما نه هر شکلاتی. شکلات دست ساز در دربند که جایش میان عصرانه‌های شما کنار یک فنجان چای خالیست.

 شکلات که در زبان فرانسوی به خوراکی‌ای گفته می شود که از کاکائو ساخته شده، از ترکیب شیر، شکر، کره کاکائو و پودر کاکائو به نسبت های گوناگون به دست می‌آید. برای دانستن میزان محبوب بودن این خوراکی همین بس که بدانیم روز 7ژوئیه به نام آن ثبت شده است. درست متوجه شدید! روز جهانی شکلات. اما اینجا نمی‌خواهیم درباره این روز و تاریخچه آن حرف بزنیم. در اینجا قصد ما این است که دریچه‌ای جدید از این خوراکی خوشمزه به رویتان باز کنیم تا با خیال آسوده و بدون احساس عذاب وجدان آن را مصرف کنید.

در شکلات دست ساز در دربند به جای پودر کاکائو از کره کاکائو استفاده می‌شود

در شکلات دست ساز در دربند به جای پودر کاکائو از کره کاکائو استفاده می‌شود

این طبیعی است که هر کسی به سلامتی خود اهمیت دهد. یکی از قدم‌های بزرگی که ما در این راه برمی‌داریم توجه به انتخاب خوراکی‌هاست. طبق گفته پیامبر اسلام «غذای شما داروی شما و داروی شما غذای شماست». از همین جا می‌توانیم از درجه اهمیت انتخاب‌هایمان آگاه شویم.

همه ما کلماتی مانند طبیعی، ارگانیک، خانگی و دست‌ساز را در حوزه تولید مواد غذایی زیاد شنیده ایم. یکی از محصولاتی که افراد در چند سال اخیر به آن توجه و علاقه زیادی نشان داده اند خرید انوع شکلات‌های دست‌ساز است و شکلات دست ساز در دربند چوکوچاملی از آن‌هایی است که به راحتی نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

شکلات‌های دست‌ساز و منحصر به فردی که حتی می تواند هدیه ای لوکس به عزیزانتان باشد. محصولی که به طرزی شگفت انگیز خوشمزه بوده و علاوه بر طعم عالی از امتیازات زیاد دیگری نیز برخوردار است.

در ادامه به تفاوت شکلات دست ساز دربند با انواع صنعتی آن پرداخته و شما را با فوایدشان بیشتر آشنا‌ می‌کنیم.

شکلات های دست ساز عطر و طم بهتری نسبت به انواع صنعتی آن دارند

شکلات های دست ساز عطر و طم بهتری نسبت به انواع صنعتی آن دارند

چرا شکلات‌های دست‌ساز

1. ارگانیک بودن

مهم ترین چیزی که در مورد این شکلات ها‌ می‌توان گفت این است که در تولید آنها از هیچ گونه مواد افزودنی و نگهدارنده مضر استفاده نمی‌شود. به همین دلیل مصرف این نوع شکلات ها برای همه خصوصاً کودکان نه تنها بی ضرر بلکه مفید هم هست و شما با خیال راحت می‌توانید از آنها به عنوان میان وعده هایی سالم و خوشمزه استفاده کنید.

در ساخت شکلات های صنعتی که به صورت انبوه تولید می‌شوند به دلایلی از جمله کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده از موادی مانند روغن پالم و کره گیاهی که می‌توانند برای بدن مضر باشند، استفاده می‌شود اما در شکلات های دست‌ساز چنین نیست و انتخاب مواد اولیه با دقت و وسواس زیادی صورت می‌گیرد. در این نوع شکلات‌ها به جای روغن پالم از کره کاکائو استفاده می‌شود حتی مغزهای به کار رفته کاملاً طبیعی بوده و سیروپ و مغزهای صنعتی در این محصولات به کار برده نمی‌شوند.

شکلات دست ساز در دربند در اشکال و طعم‌های متنوی تولید و ارائه می‌شود

شکلات دست ساز در دربند در اشکال و طعم‌های متنوی تولید و ارائه می‌شود

2. طعم های بی نظیر، منحصر به فرد و به یاد ماندنی

علاوه بر طبیعی بودن، طعم و بافت متفاوت این شکلات ها دلیل خوب دیگری برای جایگزین کردن آنها با شکلات های صنعتی است. در فرآیند تولید انبوه استفاده تولید کنندگان از مواد نگهدارنده یا جایگزین، باعث می شود تا حدودی طعم شکلات های صنعتی متفاوت از طعم انواع دست‌ساز آن‌ها باشد. استفاده از مواد افزودنی علاوه بر تغییر مزه واقعی کاکائو، خاصیت آن را هم کم می کند. در تهیه شکلات های صنعتی به دلیل استفاده از کره گیاهی درصد چربی بالاتر است. در حالی که در شکلات های دست‌ساز این  کره کاکائو است که مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجا که این شکلات‌ها به صورت سفارشی تهیه می‌شوند، هر قطعه از آنها طعم خاص خود را دارد و با قطعه دیگر قابل مقایسه نیست. این امر مسیر تولید این شکلات ها را از انعطاف بیشتری برخوردار می‌سازد زیرا دستور تهیه آنها می‌تواند بسیار متنوع و متفاوت باشد. علاوه بر این هر برندی می‌تواند فرمول خاصی برای شکلات های خود داشته باشد که باعث منحصر به فرد شدن هر شکلات می‌شود.

ظاهر جذاب شکلات‌های دست ساز آنها را به گزینه‌ای مناسب جهت هدیه دادن تبدیل کرده

ظاهر جذاب شکلات‌های دست ساز آنها را به گزینه‌ای مناسب جهت هدیه دادن تبدیل کرده

3. اشکال متنوع شکلات دست‌ساز

یکی از مواردی که باعث ترغیب افراد به خرید این شکلات ها می شود اشکال ظاهری متفاوت و متنوع و زیبای آن‌هاست. شما می‌توانید شکلات خود را در سایز و شکل دلخواه تهیه کنید. به عنوان مثال در مراسم یا مناسبتی خاص مانند روز مادر، ولنتاین، سالگرد ازدواج شکلات هایی زیبا متناسب با تم آن مناسبت سفارش دهید و اینگونه عزیزان خود را سورپرایرز کنید.

تنوع بالای این شکلات‌ها در طعم و اشکال ظاهری آنها را به گزینه های مناسبی جهت هدیه دادن تبدیل کرده.

تنوع بالای این شکلات‌ها در طعم و اشکال ظاهری آنها را به گزینه های مناسبی جهت هدیه دادن تبدیل کرده.

خواص بی نظیر شکلات های دست‌ساز

یکی از مواد مفید موجود در شکلات فلاوانول است. این ماده در منابع مختلفی چون چای، سیب و تمشک وجود دارد اما کاکائو یکی از غنی ترین منابع فلاوانول است.

فلاوانول چیست و چه خواصی دارد؟ می توان گفت از قوی ترین آنتی اکسیدان های موجود در طبیعت است که می تواند از بروز بیماری هایی چون سرطان و بیماری های قلبی پیشگیری کند. فلاوانول قادر است سیستم عصبی شما را تقویت کرده و فشار خونتان را پایین بیاورد. یکی دیگر از خواص این ماده مفید موجود در شکلات کاهش کلسترول است و این کار را از طریق کاهش التهابات شریانی انجام می دهد.

به طور کلی این شکلات‌ها به دلیل استفاده از کره کاکائو که دارای مقادیر بسیار بالایی از فلانوال است، برای داشتن پوستی شاداب تر، حفظ سلامتی قلب و عروق و کاهش خط بروز سکته قلبی بسیار مفید هستند.

دلیل گرانتر بودن شکلات‌های دست ساز دقت بالا در تولید و کیفیت مواد اولیه است

دلیل گرانتر بودن شکلات‌های دست ساز دقت بالا در تولید و کیفیت مواد اولیه است

دلیل بالاتر بودن قیمت شکلات‌های دست ساز چیست

شکلات های دست ساز علاوه بر خوشمزه تر بودن، گران تر هم هستند. این بالاتر بودن قیمت به دو دلیل است. اول مواد اولیه به کار رفته در این محصولات است که در آنها  به جای روغن پالم، کره گیاهی و پودر کاکائو از خمیر کاکائو و کره کاکائو  استفاده می‌شود و استخراج  این دو ماده  امری هزینه‌بر است. دومین دلیل هم به واسطه زمان و دقتی است که برای تهیه این شکلات‌ها صرف می‌شود. در تولید این محصول خبری از ماشین آلات صنعتی نیست و هر کدام از این شکلات‌ها دانه دانه تولید می‌شوند پس طبیعی است که قیمت بالاتری هم داشته باشند.

در شکلات دست ساز دربند از مغزیجات تازه و مرغوب استفاده می‌شود

در شکلات دست ساز دربند از مغزیجات تازه و مرغوب استفاده می‌شود

شکلات شیری از انواع شکلات است

شکلات شیری از انواع شکلات است

شکلات های دست ساز چوکوچاملی

1. شکلات اختصاصی چوکوچاملی

این شکلات‌ها در بسته بندی‌های 10 عددی به فروش می‌رسند و تنوع بی‌نظیر طعم این محصول را در کمتر جایی می‌توان یافت. شما هر سلیقه و ذائقه‌ای داشته باشید پس از مشاهده اینهمه تنوع، دست خالی از بازدید سایت برنمی‌گردید.

این شکلات‌ها در طعم‌های پسته، بادام زمینی، توت فرنگی، آناناس، بلوبری، دانه قهوه، شکلات سفید با اسلایس بادام زمینی، فیلینگ آلبالو، فیلینگ بادام زمینی کرانچی، گاناش چای، بلک بری، نسکافه، گاناش وانیل، پشن فروت، فیلینگ موز، فیلینگ نوتلا، فیلینگ زردآلو، گاناش زعفران، گاناش قهوه، گاناش نسکافه، فیلینگ پرتقال، فیلینگ نارگیل، فیلینگ شاتوت تهیه می‌شوند.

شکلات‌های اختصاصی چوکوچاملی از تنوع بسیار بالایی برخوردارند

شکلات‌های اختصاصی چوکوچاملی از تنوع بسیار بالایی برخوردارند

2. شکلات دست ساز خام

شکلات خام در واقع همان کاکائوی خام است که به صورت قالبی به فروش می‌رسد. فواید کاکائوی خام به دلیل اینکه در معرض دمای بالا قرار نمی‌گیرد بسیار زیاد است. از جمله فواید این محصول که در چوکوچاملی به صورت بسته بندی‌های 12 و 24 عددی به فروش می‌رسد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • آزادسازی آندورفین و در نتیجه بهبود قابل توجه خلق و خو.
  • مبارزه با دیابت نوع دو
  • افزایش انرژی
  • کاهش استرس
  • جلوگیری از کم‌خونی فقر آهن
در تهیه شکلات دست ساز دربند از روغن پالم استفاده نمی‌شود

در تهیه شکلات دست ساز دربند از روغن پالم استفاده نمی‌شود

3. شکلات بن بن

شکلات بن بن شکلاتی است با روکش یا ترافل که معمولاً مغزی شامل میوه و آجیل در خود دارد. این محصول را می‌توانید از سایت چوکوچاملی در اشکال مختلف سفارش دهید. بن بن حبه‌ای، بن بن سورپرایزی تخم مرغی و بن بن طرح اسنیکرز از انواع این شکلات خوشمزه هستند که در بسته بندی‌های جذاب به فروش می‌رسند.

شکلات دست ساز بن بن رنگی

شکلات دست ساز بن بن رنگی

سخن آخر

اگر شما هم از عاشقان این خوراکی خوشمزه هستید اما تا کنون با خوردن آن دچار عذاب وجدان می‌شدید یا به داشتن یک رژیم غذایی سالم اهمیت می‌دهید اکنون می‌توانید این شکلات‌ها را با خیال راحت و بدون نگرانی از اینکه به بدن نازنین خود ضرری برسانید، مصرف کنید. چوکوچاملی از پیوند مغزها و میوه‌های تازه با شکلات مرغوب، طعم‌هایی رؤیایی برای شما خلق می‌کند. شکلات‌هایی خالص و اصیل در بسته بندی‌های یونیک که پس از یک‌بار امتحان کردن به همسفر همیشگی لحظه‌های زیبای زندگی شما تبدیل خواهند شد.

برای تهیه این طعم‌های ماندگار می‌توانید به سایت چوکوچاملی مراجعه کنید. بی شک از دیدن تنوع محصولات، شگفت زده خواهید شد. سایت دارای پشتیبانی 24 ساعته بوده و شما با خیال راحت و بدون هدر رفت وقت می‌توانید شکلات دست ساز دلخواه خود را سفارش دهید.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.