شکلات دست سازدر  شهرک دانشگاه؛ طعمی که همیشه در خاطرتان می‌ماند

وبوتو
20 فروردین, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات دست ساز در شهرک دانشگاه

حتماً تا به حال برایتان پیش آمده موقع دیدار با عزیزانتان برای پیدا کردن هدیه‌ای مناسب ساعت‌ها به فکر فرو رفته باشید. امروز قصد داریم گزینه‌ای خوشمزه و یونیک را به شما معرفی کنیم. هدیه‌ای که عطر و طعم آن می‌تواند شیرینی لحظات با هم بودنتان را دوچندان کرده و به عضو جدیدی از مهمانی‌های شما تبدیل شود.

شکلات دست ساز در  شهرک دانشگاه، خوراکی خوشمزه و سالمی که در چند سال اخیر جایش را به سرعت در دل طرفداران سبک زندگی سالم باز کرده است.

این شکلات ها در مقایسه با انواع صنعتی آنها از جهات بسیاری برتری دارند. این امر دلایل زیادی دارد. طعم، عطر، خلوص بالا و حتی نوع بسته‌بندی این محصولات آنها را به یک خوراکی محبوب تبدیل کرده است.

اشکال و طعم‌های متنوع از مشخصه‌های شکلات‌های دست ساز حکمت هستند

اشکال و طعم‌های متنوع از مشخصه‌های شکلات‌های دست ساز حکمت هستند

شکلات‌های دست ساز در  شهرک دانشگاه جزو معدود تنقلاتی هستند که مادران با خیال راحت می‌توانند از آنها به عنوان میان وعده‌ای سالم و خوشمزه برای کودکان دلبند خود استفاده کنند.

بسته بندی‌های شیک و زیبای این خوراکی نیز باعث شده در چند سال اخیر به گزینه‌ای مناسب جهت هدیه دادن تبدیل شوند.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با انواع و خواص این محصول خوشمزه بیشتر آشنا کنیم.

شکلات چیست

محصولی است که از دانه‌های لوبیا شکل درخت کاکائو استخراج می‌شود. دانه‌های درخت کاکائو پس از تخمیر و خشک شدن، برشته و آسیاب می‌شوند سپس دانه‌های پوست کنده شده آنقدر کوبیده و آسیاب می‌گردند تا به شکل مایعی غلیظ که مایع شکلات نام دارد، درمی‌آیند. این مایع شامل کره کاکائو و مواد جامد آسیاب شده دانه کاکائو است. در نهایت موادی نظیر شکر، میوه و مغزی جات  به این مایع افزوده می‌شود تا محصول دلخواه به دست آید. در تولید شکلات دست ساز  شهرک دانشگاه علاوه بر کره کاکائو از میوه‌ها و مغز‌های تازه و مرغوب برای تولید بهترین‌ها استفاده می‌شود.

انواع مختلف شکلات

شکلات‌ها با توجه به طعم و مواد تشکیل دهنده به چند دسته تقسیم می‌شوند.

1. شکلات تلخ

این محصول که ترکیبات اصلی آن را دانه‌های کاکائو و لسیتین سویا، شکر و وانیل تشکیل می‌دهند دارای رنگی تند و تیره است. همانطور که از نامش پیداست به دلیل مقدار کم شکری که در آن استفاده شده، طعم تلخی دارد.  این نوع بسیار مغذی است زیرا حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان است همچنین منبعی غنی از موادی مانند فیبر، آهن، رویی، منیزیم و… می‌باشد. شکلات تلخ جریان خون در بدن را بهبود بخشیده و مصرف منظم آن به سلامت قلب کمک می‌کند همچنین به دلیل پایین بودن میزان قند و کالری، مناسب افرادی است که از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کنند.

شکلات تلخ در درصد‌های مختلفی در بازار موجود است اما بهترین درصد آن بین 70 تا 85 درصد می‌باشد.

ظاهر زیبای شکلات دست ساز  شهرک دانشگاه مناسب مراسمات رسمی و دوستانه شماست

ظاهر زیبای شکلات دست ساز  شهرک دانشگاه مناسب مراسمات رسمی و دوستانه شماست

2. شکلات شیری یا شکلات کلاسیک

این نوع معمولاً از ترکیب شکلات تلخ با مقدار اندکی کاکائو و مقادیر بالایی شکر و پودر شیر تغلیظ شده تهیه می‌شود. در این محصول مواد مفیدی چون کافئین، تئوبرومین، تریپتوفان و تیروزین است که همه اینها باعث شادابی می‌شوند. رنگ این شکلات معمولاً قهوه‌ای روشن و شفاف است. خواص این ماده مانند نوع تلخ آن است اما به دلیل استفاده از پودر شیر داراری مقادیری از پروتئین و کلسیم نیز می‌باشد.

3. شکلات سفید

این فراورده از افزودن شیر و شکر و وانیل به کره کاکائو که ماده‌ای بی رنگ است تهیه می‌شود. در تهیه شکلات سفید از مقدار بیشتری شکر نسبت به انواع دیگر شکلات استفاده می‌شود. به لحاظ فنی این محصول شکلات واقعی نیست زیرا حاوی مواد جامد شکلات یعنی پودر کاکائو یا عصاره کاکائو نمی‌باشد و نیز دارای کافئین بسیار کمتری است. این شیرینی برای جریان خون و کبد مفید بوده همچنین به التیام زخم‌ها کمک می‌کند.

در تهیه شکلات‌ دست ساز  شهرک دانشگاه از مغزی‌جات تازه استفاده می‌شود

در تهیه شکلات‌ دست ساز  شهرک دانشگاه از مغزی‌جات تازه استفاده می‌شود

شکلات دست ساز بهتر است یا صنعتی

قبل از اینکه به این پرسش، پاسخ دهیم به تفاوت‌های میان شکلات‌های دست ساز در  شهرک دانشگاه و شکلات‌های صنعتی می‌پردازیم.

· شکلات و مواد افزودنی

در تهیه شکلات‌‌های صنعتی به دلیل فاصله بین تاریخ تولید و زمانی که محصول به دست مصرف کننده می‌رسد برای نگهداری آن در بلند مدت به ناچار باید از مواد نگهدارنده استفاده شود. در حالی که در شکلات‌های دست ساز در  شهرک دانشگاه این زمان به حداقل ممکن کاهش یافته و تمامی محصولات روزانه تولید شده و به دست مصرف کننده می‌رسند و نیازی به استفاده از این مواد نیست. مواد افزودنی نه تنها از سلامت محصول کم می‌کند بلکه در طعم آن نیز تأثیرگذار است.

شکلات دست ساز در  شهرک دانشگاه یک میان وعده سالم و خوشمزه است

شکلات دست ساز در  شهرک دانشگاه یک میان وعده سالم و خوشمزه است

· تنوع و کیفیت؛ دو مشخصه شکلات‌های دست ساز در  شهرک دانشگاه

علاوه بر کیفیت چون تولید این محصولات به صورت انبوه و ماشینی صورت نمی‌گیرد، هر جعبه شکلات سرشار از زیبایی و تنوعی است که حاصل هنر دستانی است که با عشق آنها را دانه دانه خلق کرده‌اند.

· بسته بندی‌ جذاب

دیگر مشخصه بارز شکلات‌های دست ساز در  شهرک دانشگاه، بسته‌های زیبا و دوست داشتنی آنهاست که باعث شده این محصولات به گزینه‌های مناسبی جهت هدیه دادن و یا پذیرایی از مهمانان خاص شما، تبدیل شوند.

شکلات دست ساز در  شهرک دانشگاه از پودر شکلات استفاده نمی‌کند

شکلات دست ساز در  شهرک دانشگاه از پودر شکلات استفاده نمی‌کند

چوکوچاملی

اگر تا به حال تجربه چشیدن طعم بی‌نظیر شکلات دست ساز را نداشته‌اید زمانش رسیده تا خودتان را به مهمانی شیرین و لطیفی دعوت کنید. چوکوچاملی ایستگاهی است که شما را به توقف در میان جهان مزه‌های عالی که از ترکیب شکلات خالص و مغزها و میوه‌های تازه فراهم آمده‌اند فرا می‌خواند.

هر شکلات مانند یک اثر هنری با دقت و وسواس فراوان تهیه شده و در تمامی آنها به جای طعم دهنده‌های مصنوعی از مغزی‌جات و میوه‌های تازه استفاده می‌شود

نرگس فقیهی مؤسس چوکوچاملی که خود نقاشی چیره دست نیز هستند برای تهیه این شکلات‌ها هنر و خوشمزگی را به یکدیگر پیوند زده و از آمیزه این دو شکلات‌هایی اصیل و بی نقص تهیه می‌کند.

وی دوره دیده آمریکا و ایتالیا است و نزد کسانی مانند لوئیس آمادو این مهارت را آموخته است. شکلات‌هایی که در چوکوچاملی تهیه می‌شوند حاصل تجربیات و آموخته‌های ایشان بوده و دستورالعمل‌های اختصاصی دارند و به همین دلیل است که شما نظیر آنها را در هیچ کجای دیگر نمی‌توانید پیدا کنید.

از شکلات دست ساز می‌توان به عنوان میان وعده‌ای سالم برای کودکان استفاده کرد

از شکلات دست ساز می‌توان به عنوان میان وعده‌ای سالم برای کودکان استفاده کرد

محصولات چوکوچاملی

اکلر

اکلر که یک نوع نان شیرینی خامه‌‌ای فرانسوی است که با دو لایه نان نسبتاً دراز و خامه کاستارد و خمیر پفی تهیه شده،  یکی از محصولات خوشمزه چوکوچاملی است که در بسته بندی‌های 9عددی و 25عددی موجود است.

اکلر محصول خوشمزه چوکوچاملی

اکلر محصول خوشمزه چوکوچاملی

تارت ایتالیایی دیلایت

یکی دیگر از محصولات خوشمزه چوکوچاملی تارت ایتالیایی دیلایت همراه بادام و زردآلو است. تارت نوعی شیرینی قدیمی است که برخلاف کیک پف نمی‌کند و روی آن از مواد پر کننده مختلفی استفاده می‌شود. این شیرینی دسری خوشمزه برای مهمانی‌های شماست که میتوانید آن را در چوکوچاملی سفارش دهید.

تارت ایتالیایی دیلایت

تارت ایتالیایی دیلایت

پک خرمایی ویژه

یکی از دسرهای خوشمزه و مقوی که چوکوچاملی برای مهمانی‌های شما تدارک دیده، پک‌های خرمای شکلاتی هستند. این پک ها با تزئینات زیبا و مغذی زینت بخش مجالس شما بوده و طعمی عالی و به یاد ماندنی دارند.

هر شکلات دست ساز مانند یک اثر هنری منحصر به فرد است

هر شکلات دست ساز مانند یک اثر هنری منحصر به فرد است

کلام آخر

اگر در جستجوی محلی مطمئن برای خرید شکلات‌هایی با کیفیت و مرغوب هستید، شکلات دست ساز در  شهرک دانشگاه چوکوچاملی را با خیال راحت انتخاب کنید. اینجا جایی است که ذوق و هنر و کیفیت به هم گره خورده و خالق بهترین و به یادماندنی ترین طعم‌ها می‌شوند.

برای تهیه شکلات دست ساز در  شهرک دانشگاه می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز به سایت چوکوچاملی مراجعه کرده یا با شماره 02122708795 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.