شکلات دست ساز در ولنجک؛ سمفونی شیرین طعم‌ها

وبوتو
24 خرداد, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات دست ساز در ولنجک

خانم‌ها؛ آقایان؛ به سرزمین شکلات‌های دست‌ساز خوش آمدید! سرزمینی که در آن خلاقیت با طعم‌های شیرین و دلچسب گره می‌خورند. حالا که سرعت زندگی این‌قدر بالاست، شکلات دست‌ساز همه چیز را روی دور آهسته می‌گذارد و به ما اجازه می‌دهد برای چند لحظه، طعم واقعی و تمام نت‌های شکلات را با تمام وجود حس کنیم. رقص مزه‌‌ها و طعم‌ها روی جوانه‌های چشایی ما کاری می‌کند که هرگز طعم این شکلات‌های لذیذ را فراموش نکنیم. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌های شکلات دست‌ساز بیشتر آشنا کنیم و در پایان در مورد چوکوچاملی حرف بزنیم؛ راستی اگر به‌دنبال شکلات دست ساز در ولنجک هستید، احتمالا چوکوچاملی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. همراه ما باشید تا دلیل این انتخاب را برای‌تان توضیح دهیم.

شکلات کارخانه‌ای یا شکلات دست ساز در ولنجک؟ آیا هر گردی، گردوست؟

بعدا از چشیدن شکلات دست‌ساز شما هم با ما هم عقیده خواهید بود که هر گردی، گردو نیست و بین شکلات دست‌ساز و شکلات کارخانه‌ای تفاوت‌های زیادی هست. همراه ما باشید تا با این تفاوت‌ها بیشتر آشنا شوید.

1- مواد اولیه

 • شکلات دست ساز

شکلات دست ساز ولنجک از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه ساخته می‌شود و ورود مواد مصنوعی و نگه‌دارنده به این شکلات ممنوع است.

 • شکلات کارخانه‌ای

در تولید شکلات کارخانه‌ای از موادی باکیفیت پایین‌تر استفاده می‌شود تا هزینه‌ی تولید پایین بیاید و تولید شکلات به‌صرفه شود.

2- فرآیند تولید

 • شکلات دست ساز

شکلات‌های دست‌ساز همان‌طور که از اسمش پیداست به‌صورت دستی و تک تک تولید می‌شود. این‌کار فرآیند تولید را طولانی و سخت‌تر می‌کند. در عوض هر شکلات با نهایت دقت و با بالاترین کفیت آماده می‌شود.

 • شکلات کارخانه‌ای

شکلات‌های کارخانه‌ای با استفاده از دستگاه‌های بزرگ و صنعتی تولید می‌شود. فرآیند تولید این شکلات‌ها طولانی نیست و سریعا به‌صورت عمده آماده می‌شود؛ اما چون بادقت کمتری تولید می‌شود، کیفیت شکلات‌های دست‌ساز را ندارد.

شکلات دست ساز در ولنجک به صورت تکی و دانه‌ای تولید می‌شود.

شکلات دست ساز در ولنجک به صورت تکی و دانه‌ای تولید می‌شود.

3- عطر و طعم

 • شکلات دست‌ساز

همان‌طور که گفتیم شکلات‌های دست‌ساز از مرغوب‌ترین مواد اولیه تولید می‌شوند. این مرغوبیت روی عطر و طعم شکلات هم تاثیر می‌گذارد و با شما کاری می‌کند تا هیچ‌وقت طعم آن را از یاد نبرید. مثلا در تولید شکلات دست ساز در ولنجک از کره کاکائو استفاده می‌شود که عطر آن روی شکلات تاثیر چشم‌گیری دارد.

 • شکلات کارخانه‌ای

شکلات‌های کارخانه‌ای در مقایسه با شکلات دست‌ساز طعم و کیفیت خیلی پایین‌تری دارند. دلیل آن استفاده از مواداولیه نامرغوب، مواد نگه‌دارنده، مواد افزودنی و رنگ‌های غیرطبیعی‌ست. همچنین برای اینکه محصول نهایی با قیمت مناسب‌تری به بازار فرستاده شود، به‌جای کره کاکائو از روغن‌های گیاهی استفاده می‌شود.

4- تنوع

 • شکلات دست‌ساز

همان‌طور که گفتیم شکلات دست‌ساز به‌صورت تکی تولید می‌شود و شکلات‌ساز می‌تواند از نهایت خلاقیت خود برای تولید هر دانه شکلات استفاده کند. در نهایت هر شکلات شکل و شخصیت خودش را دارد و شبیه هیچ شکلات دیگری نیست.

 • شکلات کارخانه‌ای

شکلات‌های کارخانه‌ای به‌صورت انبوه تولید می‌شود و در نهایت همه‌ی شکلات‌های تولیدشده شبیه هم خواهند بود و هیچ تنوع و تازگی در شکلات‌های کارخانه‌ای وجود ندارد.

تنوع یک اصل مهم در تولید شکلات دست ساز در ولنجک

تنوع یک اصل مهم در تولید شکلات دست ساز در ولنجک

5- تاثیر محیط‌زیستی

 • شکلات دست‌ساز

تولید شکلات دست ساز ولنجک، کمترین تاثیر محیط‌زیستی را دارد، چراکه از مواداولیه طبیعی استفاده می‌شود و فرآیند تولید به‌صورت دستی است.

 • شکلات کارخانه‌ای

شکلات‌های کارخانه‌ای با ماشین‌های بزرگ صنعتی تولید شده و باعث آلوده‌شدن محیط‌زیست می‌شوند. همچنین استفاده از موادنگه‌دارنده و بسته‌بندی‌های نامناسب هم به محیط زیست آسیب بزرگی وارد می‌کند.

چرا شکلات دست‌ ساز در ولنجک قیمت بالاتری نسبت به شکلات کارخانه‌ای دارد؟

شکلات دست‌ساز به سه دلیل زیر قیمت بالاتری نسبت به شکلات کارخانه‌ای دارد:

 • تولید شکلات دست‌ساز نسبت به شکلات کارخانه‌ای فرآیند پیچیده‌تری دارد و زمان زیادی را از شکلات‌ساز می‌گیرد.
 • همان‌طور که گفتیم شکلات دست‌ساز با مواد درجه یک تولید می‌شود و مواد اولیه هم روی قیمت شکلات تاثیر دارد.

چوکوچاملی؛ خالق مزه‌ها

در ایران برندهای زیادی نیستند که شکلات دست‌ساز را تولید کنند و متاسفانه هنوز چیز چندان شناخته‌شده‌ای نیست؛ اما یکی از برندهایی که با انرژی تمام کارش را جلو می‌برد و دوست‌داران شکلات را خوشحال می‌کند؛ برند چوکوچاملی است. چوکوچاملی تمام محصولات خود را با عشق، هنر و سالم‌ترین مواد اولیه تولید می‌کند. در ادامه با دو تا از محصولات پرطرفدار چوکوچاملی آشنا می‌شویم.

1- شکلات تخم‌مرغ سوراپریزی کهکشانی

شکلات سورپرایزی همان‌طور که از اسمش پیداست برای سورپرایزکردن دیگران آماده شده‌است. شما می‌توانید برای کسی که دوستش دارید یک پیغام عاشقانه بنویسید و از شکلات‌ساز بخواهید پیام شما را داخل شکلات بگذارد. شکلات‌های سورپرایزی انوان مختلفی دارد و یکی از محبوب‌ترین شکلات‌های جهان است.

شکلات تخم‌مرغ سورپرایز کهکشانی چوکوچاملی

شکلات تخم‌مرغ سورپرایز کهکشانی چوکوچاملی

2- دسر شکلاتی دست‌ساز میوه‌ای

چوکوچاملی فقط تولیدکننده شکلات‌های دست‌ساز نیست و در آماده‌کردن دسر و شیرینی هم مهارت زیادی دارد و شما می‌توانید برای میهمانی‌های خود روی دسرهای خوشمزه چوکوچاملی حساب کنید. یکی از دسرهای پرطرفدار این برند دسر شکلاتی دست‌ساز میوه‌ای است که بعد از غذا با یک لیوان چای بدجوری می‌چسبد. در تولید این دسر از هیچ مواد ‌نگه‌دارنده یا اسانسی استفاده نشده و تماما از میوه‌های ارگانیک و رنگ‌های طبیعی تولید شده است.

دسر شکلاتی دست‌ساز میوه‌ای چوکوچاملی

دسر شکلاتی دست‌ساز میوه‌ای چوکوچاملی

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با تفاوت‌های شکلات دست ساز در ولنجک و شکلات کارخانه‌ای بیشتر آشنا کنیم. همچنین در انتهای مقاله مطمئن‌ترین برند شکلات دست‌ساز را به شما معرفی کردیم. برای خرید شکلات‌ها و دسرهای چوکوچاملی، بد نیست سری به فروشگاه چوکوچاملی بزنید؛ در پایان یک خبر خوب هم برای شما داریم و آن هم این است است که چون همه‌ی محصولات چوکوچاملی به‌صورت دستی تولید می‌شوند؛ می‌توانید به‌راحتی با دو شماره زیر تماس بگیرید و شکلات شخصی‌سازی شده خودتان را سفارش دهید.

02122708795

09122704950

اگر قبلا شکلات دست ساز را امتحان کرده‌اید، لطفا نظر خود را در مورد کیفیت و طعم آن در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.