لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز چه چیزهایی هستند؟

وبوتو
22 اسفند, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز

شکلات‌ها همیشه یادآور خاطرات شیرین هستند. طعم و مزه‌هایی که هیچ‌وقت فراموش نمی‌شوند. حالا اگر بدانید که با در دست داشتن لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز، در هر لحظه و هر جا قادر به خلق یک طعم جدید هستید، چه واکنشی دارید؟

همه خانواده‌ها می‌دانند که بچه‌ها عاشق شکلات هستند. خیلی از برندها برای برطرف کردن نگرانی خانواده‌ها، شکلات‌های دست‌ساز تهیه می‌کنند. چوکوچاملی یکی از برندهایی است که حتما یکبار نام آن را شنیده‌اید.

در این مقاله برای شماهایی که می‌خواهید در خانه شکلات درست کنید، لیست وسایل مورد نیاز شکلات دست‌ساز را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی برای خودتان شکلات دست ساز درست کنید.

برای تهیه شکلات دست‌ساز، چه لوازمی نیاز است؟

شکلات دست‌ساز به دلیل نداشتن مواد نگه‌دارنده، خواص زیادی نسبت به شکلات کارخانه‌ای دارد. بسیاری از برندها در تهیه شکلات‌های دست‌ساز، به جای استفاده از شکر، از عسل استفاده می‌کنند که خاصیت آن را دوچندان می‌کند. برای اطلاع از لوازم مورد نیاز شکلات دست‌ساز با ما همراه باشید.

  • قالب پُلی‌کربنات

یکی از وسایل مورد نیاز شکلات دست‌ساز، قالب پلی کربنات است. این قالب را در انواع طرح‌های دلخواه می‌توانید تهیه کنید. شکلات شما دقیقا به شکل قالب درست می‌شود. این قالب‌ها هم به صورت ردیف‌های چندتایی برای شکلات‌های کوچک‌تر و هم به شکل تکی موجود هستند.

شکل نهایی شکلات شما به قالب پلی‌کربنات بستگی دارد.

شکل نهایی شکلات شما به قالب پلی‌کربنات بستگی دارد.

  • درجه تمپرینگ

ابزار مورد نیاز بعدی در تهیه شکلات دست‌ساز، درجه تمپرینگ است. این دستگاه دمای دقیق شکلات را در هر مرحله اندازه‌گیری می‌کند. در تهیه شکلات، اندازه‌گیری دما از اهمیت بالایی برخوردار است. کیفیت نهایی شکلات، به دمای آن بستگی دارد.

درجه تمپرینگ از لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز محسوب می‌شود. حرارت دادن انواع شکلات‌ها در دماهای مختلفی انجام می‌شود.

درجه تمپرینگ از لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز محسوب می‌شود. حرارت دادن انواع شکلات‌ها در دماهای مختلفی انجام می‌شود.

  • بن ماری شکلات

بن ماری یا همان آب کردن شکلات‌های تخته‌ای و گرانول شکلات را می‌توان به صورت دستی هم انجام داد اما بهتر است با دستگاه‌های پیشرفته‌تر انجام شود. برای این منظور از دستگاه‌های بن ماری استفاده می‌شود که یک ابزار حرفه‌ای و تخصصی است.

بهتر است دستگاه بن ماری را حتما در لیست لوازم مورد نیاز  شکلات دست ساز قرار دهید.

بهتر است دستگاه بن ماری را حتما در لیست لوازم مورد نیاز  شکلات دست ساز قرار دهید.

  • کاردک

ابزار مورد نیاز دیگری که برای تهیه شکلات دست‌ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاردک است. از کاردک برای پخش کردن شکلات آب شده و پاک کردن شکلات اضافه از روی قالب استفاده می‌شود. برای این منظور به دو کاردک از جنس استیل باکیفیت، نیاز دارید.

  • قلم‌مو و پیستوله

برای درست کردن بعضی از شکلات‌ها مثل شکلات کهکشانی، به پاشیدن رنگ خوراکی نیاز است. برای این کار از پیستوله با پمپ استفاده می‌شود که در شکل نهایی شکلات بسیار تأثیرگذار است.

پیستوله از لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز محسوب می‌شود که برای شکلات‌های کهکشانی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیستوله از لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز محسوب می‌شود که برای شکلات‌های کهکشانی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوازم کلی شکلات سازی به شما معرفی شد. در دنیای شکلات سازی بی‌نهایت محصول وجود دارد که با توجه به شاخه‌ای که قرار است در آن فعالیت کنید، می‌توانید محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید.

دنیای شکلات سازی، دنیایی سراسر رنگ و هنر است که اگر علاقه‌مند به هنر هستید، این حرفه مخصوص شماست.

جمع‌بندی و نکات پایانی مربوط به لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز

در این مقاله به طور کلی لوازم مورد نیاز شکلات دست ساز معرفی شد. ابزارهای دیگری که موجود هستند، با توجه به کار شما و نوع شکلاتی که درست می‌کنید، متفاوت هستند. ولی به طور کلی لوازم پایه و اساسی را به شما معرفی کردیم.

می‌توانید لوازم مورد نیاز خود را از جاهای مورد اطمینان و با مشورت از کاشناسان این حرفه تهیه کنید.

مؤسس چوکوچاملی، در ابتدای راه، تدریس نقاشی آبرنگ و ارائه آثارش در نمایشگاه‌ها را شروع کرد. در ادامه، وارد هنر شکلات دست‌ساز شد تا باعث پیوند زیبایی با خوشمزگی شود.

او مدرک فنی‌حرفه‌ای و مدرک ویمای ایتالیا را دریافت کرد و در دوره لوئیس آمادو، شف آمریکایی شرکت کرد. در حال حاضر آخرین ایده‌های شکلات دست‌ساز را در کنار بهترین استادان جهان یاد می‌گیرد.

نرگس فقیهی، موسس چوکوچاملی، دغدغه اصلی خانواده‌ها را برطرف کرده. در چوکوچاملی دستورالعمل‌های مخصوصی وجود دارد. دسر، کوکی‌های ویژه و کوکی های بدون شکر چوکوچاملی، که در آن‌ها به‌جای شکر از عسل استفاده می‌شود. هنوز شک دارید که چوکوچاملی بهترین انتخاب شماست؟

برای اطلاعات بیشتر، سفارش از چوکوچاملی، شرکت در دوره‌های شکلات سازی و… می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود، اقدام کنید.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.