طرز تهیه شکلات دست ساز خانگی

وبوتو
4 تیر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
طرز تهیه شکلات دست ساز خانگی

طرز تهیه شکلات دست ساز خانگی

در این مطلب از سری مقالات آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا طرز تهیه شکلات دست ساز خانگی با قالب های مختلف آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

برای درست کردن شکلات دست ساز خانگی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مواد لازم:

یک لیوان خاک قند
½ لیوان شیر خشک
½ لیوان پودر کاکائو
3/2 لیوان روغن نارگیل

روش کار:

در اولین قدم برای درست کردن شکلات دست ساز خانگی باید یک ظرف به همراه الک تهیه کرد و یک لیوان خاک قند، ½ لیوان شیر خشک و ½ لیوان پودر کاکائو را به الک اضافه کرده و شروع به الک کردن آن ها می کنیم. پس از الک کردن مواد، شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم.

در قدم بعدی، یک ظرف را پر از آب کرده و بر روی شعله قرار می دهیم تا آب داخل ظرف به نقطه جوش برسد. حالا یک ظرف بر روی آب در حال جوشیدن قرار داده و 3/2 لیوان روغن نارگیل به آن اضافه می کنیم. در مرحله بعدی، ترکیب خاک قند، شیر خشک و پودر کاکائو را کم کم داخل ظرف حاوی روغن نارگیل ریخته و شروع به ترکیب کردن آن های می کنیم تا به غلظت خوبی برسد.

در گام بعدی، قالب های مد نظر خود را آماده کرده و داخل آن ها را با شکلات پر می کنیم. همچنین در زمان پر کردن قالب ها می توان مقداری مغزیجات را داخل آن ها گذاشته و بر روی آن ها را با شکلات  می پوشانیم. حالا شکلات ها را به مدت 4 تا 6 ساعت به یخچال منتقل کرده تا شکلات ها خودشان را بگیرند. پس از گذشت این تایم، شکلات ها را از یخچال خارج کرده و آن ها را از قالب خارج می کنیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.