طرز تهیه کوکی دست ساز خانگی با شکلات چیپسی

وبوتو
21 تیر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کوکی دست ساز خانگی

طرز تهیه کوکی دست ساز خانگی با شکلات چیپسی

در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه کوکی دست ساز خانگی با شکلات چیپسی را آموزش دهیم. در ادامه نیز ویدئویی از روش درست کردن این نوع شیرینی کوکی قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن شیرینی کوکی

برای درست کردن کوکی دست ساز خانگی با شکلات چیپسی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

یک لیوان آرد نان
¾ لیوان آرد چند منظوره
2 قاشق چای خوری نمک
یک قاشق چای خوری جوش شیرین
یک لیوان کره
یک لیوان شکر قهوه ای تیره
½ لیوان شکر سفید
دو قاشق چای خوری وانیل مایع
یک قاشق چای خوری پودر اسپرسو
دو عدد تخم مرغ
½ لیوان شکلات چیپسی
220 گرم شکلات تخته ای

روش کار:

در قدم اول از درست کردن کوکی دست ساز خانگی یک لیوان آرد نان، ¾ لیوان آرد چند منظوره، 2 قاشق چای خوری نمک و یک قاشق چای خوری جوش شیرین را داخل الک ریخته و داخل ظرفی الک می کنیم. در مرحله بعد، یک لیوان کره را داخل تابه ای ریخته و بر روی حرارت قرار می دهیم تا کره ذوب شود و شروع به جوشیدن کند. کره آنقدر باید روی حرارت قرار گیرد تا رنگ آن کمی تیره شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته و داخل ظرف مدرج ریخته و تا رسیدن به خط نشانگر یک کاپ، به آن آب اضافه کرده و آن را در محیط خنک قرار می دهیم.

در قدم بعدی از تولید کوکی دست ساز خانگی ، ظرف دیگری را انتخاب کرده و یک لیوان شکر قهوه ای تیره، ½ لیوان شکر سفید، دو قاشق چای خوری وانیل مایع، یک قاشق چای خوری پودر اسپرسو و یک لیوان کره آب شده را داخل ظرف ریخته و با مخلوط کن شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم تا کاملا ترکیبات یکدست شوند. حالا دو عدد تخم مرغ را به داخل ظرف اضافه کرده و مجدد با همزن شروع به ترکیب مواد می کنیم. در قدم بعدی ترکیب آرد، نمک و جوش شیرین را کم کم به داخل ظرف اضافه کرده و با مخلوط کن، هم زدن را ادامه می دهیم تا یک ترکیب کاملا خمیری داشته باشیم.

حالا ½ لیوان شکلات چیپسی و شکلات تخته ای خرد شده را به خمیر کوکی اضافه کرده و با لیسک شروع به ترکیب کردن خمیر با شکلات ها می کنیم. در قدم آخر از درست کردن کوکی دست ساز خانگی ، با استفاده از یک اسکوپ زن مقداری از خمیر را بردارشته و در داخل سینی فر قرار می دهیم. سینی را به مدت 12 تا 14 دقیقه و با دمای 180 درجه سانتی گراد یا 350 درجه فارنهایت به داخل فر منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، کوکی ها آماده است و می توان کوکی دست ساز خانگی با شکلات چیپسی را از فر خارج می کنیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.