طرز تهیه کوکی دست ساز در منزل

وبوتو
26 تیر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کوکی دست ساز

طرز تهیه کوکی دست ساز در منزل

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن کوکی دست ساز با شکلات را آموزش دهیم. در ادامه نیز ویدئویی از درست کردن این شیرینی خوشمزه را قرار می دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن شیرینی Cookies

برای درست کردن شیرینی کوکی دست ساز در منزل به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مواد لازم:

115 گرم کره
50 گرم شکر
100 گرم شکر قهوه ای
190 گرم آرد چند منظوره
یک عدد تخم مرغ
دو قاشق چای خوری وانیل طبیعی مایع
¾ قاشق چای خوری جوش شیرین
½ قاشق چای خوری نمک
160 گرم شکلات چیپسی

روش کار:

در اولین قدم از درست کردن کوکی دست ساز ، 115 گرم کره، 50 گرم شکر و 100 گرم شکر قهوه ای را داخل ظرفی ریخته و با هم زن شروع به مخلوط کردن آن ها می کنیم. بعد از ترکیب کامل آن ها، یک عدد تخم مرغ و دو قاشق چای خوری وانیل طبیعی مایع را به ترکیبات اضافه کرده و مجددا با هم زن شروع به ترکیب کردن مواد با همدیگر می کنیم.

حالا در ظرفی دیگر، 190 گرم آرد چند منظوره، ¾ قاشق چای خوری جوش شیرین و ½ قاشق چای خوری نمک را داخل ظرفی ریخته و شروع به مخلوط کردن آن ها می کنیم. در ادامه، نیمی از ترکیبات آرد را داخل ظرف حاوی شکر، کره، شکر قهوه ای، تخم مرغ و وانیل ریخته و با مخلوط کن شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. پس از ترکیب کامل مواد، نیم دیگری از ترکیبات آرد را به ظرف اضافه کرده و مجدد با هم زن شروع به هم ردن می کنیم تا یک خمیر با کیفیت بدست آید. حالا 160 گرم شکلات چیپسی را با خمیر کوکی دست ساز اضافه کرده و با لیسک، شکلات ها را به طور کامل با خمیر ترکیب می کنیم.

در قدم بعدی، مقداری از خمیر را برداشته و با دست شروع به گرد کردن آن ها می کنیم و در سینی فر قرار می دهیم. خمیر گرد شده کوکی دست ساز را به مدت 30 دقیقه به یخچال منتقل کرده و سپس آن ها را به فر و با دمای 175 درجه سانتی گراد و به مدت 10 الی 12 دقیقه منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، کوکی های دست ساز ما آماده شده و باید از فر خارج کنیم و اجازه دهیم تا خنک شوند. حالا می توان آن ها را سرو کرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.