آموزش طرز تهیه ترافل دست ساز شکلات تلخ

- هدی سجادی 2020/12/11
ترافل دست ساز شکلات تلخ

آموزش طرز تهیه ترافل دست ساز شکلات تلخ

یکی از خوشمزه ترین شکلات های دست ساز، شکلات ترافل است که در این مطلب قصد داریم تا آموزش طرز تهیه شکلات ترافل دست ساز شکلات تلخ را به شما آموزش دهیم. همچنین در انتها نیز ویدئویی از نحوه تولید Truffle شکلات تلخ قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

نحوه تهیه Truffle شکلات تلخ

برای درست کردن شکلات ترافل دست سازشکلات تلخ به یکسری مواد اولیه نیاز است:

مواد لازم:

شکلات تلخ 225 گرم
خامه چرب 1/2 لیوان (120 میلی متر)
یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی

روش کار:

برای تهیه شکلات ترافل دست ساز شکلات تلخ ، ابتدا 225 گرم شکلات تلخ را خرد کرده و داخل یک ظرف می ریزیم. نوبت آن است تا 120 میلی لیتر خامه چرب را داخل یک ظرف ریخته و روی شعله گاز قرار دهیم. باید خامه تا زمان جوشیدن بر روی شعله بماند، سپس خامه را از روی گاز برداشته و در داخل ظرف شکلات تلخ خالی می کنیم و اجازه می دهیم 2 تا 3 دقیقه از خالی کردن آن به داخل ظرف بگذرد.

حالا یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی را به داخل ترکیبات شکلات تلخ و خامه جوشیده اضافه می کنیم و با یک هم زن دستی شورع به هم زدن مواد با یکدیگر می کنیم تا یک ترکیب یکدست عمل آید. نوبت آن است که ترکیب شکلات و خامه و وانیل را به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذاریم تا خودش را بگیرد.

در این مرحله از درست کردن شکلات ترافل دست ساز شکلات تلخ باید ظرف را از یخچال خارج کرده و شروع به درست کردن اسکوپ های کوچک توپ مانند با دست کنیم. بعد از درست کردن توپ های ترافل، 20 تا 30 دقیقه آن ها را مجددا داخل یخچال بگذارید. بعد از خارج کردن شکلات ها از یخچال، دوباره آن ها را با دست گرد کرده تا یکدست شوند. حالا Truffle ها را داخل ظرف حاوی پودر کاکائو گذاشته و آن را داخل پودر کاکائو غلت می دهیم. حالا شکلات ها آماده شده و می توانید و از خوردن آن ها لذت ببرید. همچنین برای خرید شکلات های ترافل دست ساز با طعم های مختلف می توانید از سایت چوکوچاملی اقدام به خرید کنید: