آموزش درست کردن سه نوع ترافل دست ساز

- هدی سجادی 2021/07/02
ترافل دست ساز

آموزش درست کردن سه نوع ترافل دست ساز

در این مطلب قصد داریم تا سه نوع ترافل دست ساز با طعم های مختلف مانند: ترافل شکلاتی، ترافل نارگیلی و ترافل توت فرنگی را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

ترافل شکلاتی

برای درست کردن ترافل شکلاتی، ابتدا یک قاشق غذاخوری کره را داخل تابه انداخته و به آن 400 گرم شیر عسل و ¼ لیوان پودر کاکائو اضافه می کنیم. مواد ترکیب شده را داخل ظرفی ریخته و به مدت یک ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت یک ساعت، مواد را از یخچال خارج کرده و تیکه ای از آن را برداشته و با دست شروع به گرد کردن آن ها می کنیم. حالا برای تزئین ترافل شکلاتی ، آن را داخل ظرف حاوی شکلات اسپرینکل قرار داده و تمام سطح آن را می پوشانیم.

ترافل نارگیلی

طرز تهیه ترافل نارگیلی به این صورت است که، یک قاشق غذاخوری کره را داخل تابه انداخته و به آن 400 گرم شیر عسل و ½ لیوان شیر نارگیل را به آن اضافه می کنیم. حالا شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم و پس از مخلوط کردن کامل آن ها، مواد را به ظرفی منتقل کرده و به مدت 60 دقیقه ظرف حاوی ترکیبات ترافل نارگیلی را به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت یک ساعت، ظرف را از یخچال خارج کرده و با دست مقداری از مواد را برداشته و شروع به گردن کردن آن ها می کنیم. برای تزئین، آن را داخل پودر نارگیل قرار داده و تمام سطح ترافل نارگیلی را با پودر نارگیل آغشته می کنیم.

ترافل توت فرنگی

برای درست کردن ترافل توت فرنگی، یک لیوان توت فرنگی خرد شده را داخل تابه ریخته و به آن ½ پیمانه آب اضافه می کنیم. پس از ترکیب اولیه توت فرنگی با آب، به ترکیبات داخل تابه یک قاشق غذاخوری کره و 400 گرم شیر عسل اضافه می کنیم و شروع به ترکیب کردن آن ها با هم می کنیم. حالا ¼ لیوان شکلات سفید را به ترکیبات اضافه کرده و به مخلوط کردن آن با سایر مواد می کنیم. حالا ترکیبات را به مدت یک ساعت به یخچال منتقل کرده و پس از خارج کردن آن از یخچال، مقداری از ترکیبات را برداشته و با دست شروع به گرد کردن آن ها می کنیم و برای تزئین آن ها را داخل اسپرینکل رنگی قرار می دهیم.