چطور پرالین فندقی درست کنم؟

وبوتو
12 خرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
پرالین فندقی

چطور پرالین فندقی درست کنم؟

پرالین ها را می توانید همراه با انواع شکلات ها و شیرینی ها ترکیب کنید و یا به صورت ساده در وعده های صبحانه و عصرانه میل کنید. پرالین فندقی که در این بخش به آموزش آن پرداخته شده است یکی از پرالین های بسیار خوشمزه است که حتما ارزش تست کردن را دارد. با چوکوچاملی همراه باشید… .

خوشمزگی

قبل از هر چیزی چراغ هشداری را روشن می‌کنیم که بگوییم این پرالین کاراملی – فندقی ترکیب و طعمی فوق العاده دارد که ممکن است پس از یک بار درست کردن دیگر دست بردارش نباشید. بو و مزه ای که دارد فرصت استفاده پرالین فندقی داخل شیرینی ها، بستنی ها، کیک ها و داخل شکلات ها را شاید ندهد و قبل از استفاده خالی خالی میل شود!!

طرز تهیه پرالین با فندق خیلی راحت است و مواد اولیه خیلی خیلی کمی نیز نیاز دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مواد مورد نیاز برای تهیه پرالین کارملی – فندقی

حدود 150 گرم فندق خام
حدود صد گرم شکر
دو قاشق غذاخوری آب

مرحله به مرحله با طرز تهیه پرالین فندقی

ابتدا باید بگوییم شما می توانید پرالین را با انواع مغز ها تهیه کنید.

مرحله نخست

فندق ها را آماده کنید، فر را روشن کنید تا حسابی گرم شود. دمای فر را روی صد و پنجاه درجه سانتی گراد تنظیم کنید. داخل سینی فر را کاغذ روغنی بکشید و فندق ها را داخل سینی بریزید. حدود یک ربع اجازه دهید داخل فر حرارت ببینند. حالا فندق های حرارت دیده را روی یک دستمال آشپزخانه یا حوله تمیز بریزیدو با دستمال تا حد مقدور سعی کنید پوست فندق ها را برای آماده سازی یک پرالین با فندق با کیفیت جدا کنید.

مرحله دوم

حالا به سراغ تهیه کارامل برای پرالین کاراملی – فندقی می رویم. شکر و آب را داخل یک شیرجوش استیل بریزید. کاملا هم بزنید تا کمی حل و مخلوط شود و بعد روی حرارت بالا قرار دهید ولی اصلا هم نزنید. می‌بینید که آب قل می زند. گاهی می توانید به دسته شیرجوش را بگیرید و حرکت دورانی بدهید تا به زور مساوی حرارت ببیند.

مرحله سوم

در این مرحله از طرز تهیه پرالین فندقی مشاهده می کنید که رنگ محلول طلایی و سپس تیره تر می شود. اجازه ندهید قهوه ای تیره شود. به محض اینکه رنگ طلایی تیره را مشاهده کردید شیرجوش را از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم

در قدم بعدی تهیه پرالین با فندق و کاراملی، همه ی کارامل ها را روی فندق ها بریزید. مراقب باشید چون حرارت کارامل بسیار بالاست. اجازه دهید تا فندق ها و کارامل خنک شوند.

پرالین فندقی
مرحله چهارم

حالا فندق ها را کمی خرد کنید و داخل غذاساز بریزید. انقد ر هم بزنید تا خمیری شود. وقتی تمام قسمت ها به صورت یک دست مثل یک مایع غلیظ شد پرالین کاراملی – فندقی بسیار خوشمزه شما آماده است. می توانید آن را داخل یخچال تا یک ماه نگهداری کنید.

 

خرید شکلات های دست ساز مرغوب با پرالین فندق از این لینک.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.