طرز تهیه هات چاکلت خانگی

وبوتو
22 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
هات چاکلت خانگی

طرز تهیه هات چاکلت خانگی

یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی های گرم که در فصل زمستان بسیار علاقمند دارد، Hot Chocolate است. در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن هات چاکلت خانگی را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Hot Chocolate

برای تهیه هات چاکلت خانگی به یکسری مواد اولیه نیاز داریم که در زیر به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

شیر: 2 فنجان سر پر
شکر: 2 قاشق غذاخوری
شکلات تخته ای تلخ و شیرین: 112 گرم
وانیل: به مقدار لازم
خامه زده شده و مارشمالو: در صورت تمایل

روش کار:

پیش از گفتن طرز تهیه هات چاکت خانگی، باید بگوییم که هات چاکلت را می توان با پودر شکلات نیز درست کرد اما غلظتی که شکلات تکه ای ایجاد می کند، ندارد. برای درست کردن Hot Chocolate با شکلات تکه ای، باید 2 فنجان شیر را داخل شیر جوش ریخته و آن را بر روی حرارت ملایم قرار می دهیم. می توان به شیر به مقدار دلخواهی شکر اضافه کرد. شیر را به نقطه جوش رسانده، یعنی زمانیکه حباب ها در قسمت کناری ظرف ایجاد شوند. حواستان به این باشد که شیر نجوشد، چرا که کیفیت هات چاکلت پایین می آید.

در حین اینکه شیر در حال گرم شدن است، شکلات تخته ای را به مدت 30 ثانیه به ماکروویو منتقل کرده و آن را ذوب می کنیم. پس از 30 ثانیه از ماکروویو خارج کرده و با قاشق هم می زنیم، مجدد به مدت 30 ثانیه شکلات را به ماکروویو منتقل می دهیم و پس از خارج کردن آن، شکلات را هم می زنیم. این کار را آنقدر ادامه می دهیم تا شکلات کاملا ذوب شود.

شیر را پس از رسیدن به نقطه جوش از روی گاز بر می داریم و شکلات ذوب شده را به آن اضافه کرده و این دو ترکیب را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در این مرحله می توان به ترکیبات داخل ظرف وانیل اضافه کرد. برای تزئین آن نیز می توان از خامه زده شده و مارشمالو استفاده کرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.