روش درست کردن شکلات دست ساز بن بن با گاناش انبه

وبوتو
27 اسفند, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات دست ساز بن بن انبه

روش درست کردن شکلات دست ساز بن بن با گاناش انبه

شکلات های بن بن یکی از پرطرفدارترین شکلات ها است که با گاناش های مختلف درست می شود. در این مطلب می خواهیم طرز تهیه شکلات دست ساز بن بن با گاناش انبه را آموزش دهیم و همچنین ویدئویی از روش Chocolate Bon Bon قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

نحوه درست کردن Chocolate Bon Bon

برای درست کردن شکلات دست ساز بن بن با گاناش انبه باید یکسری مواد اولیه را تهیه کرد که در زیر به آن ها اشاره می شود:

550 گرم شکلات سفید
100 گرم انبه
25 گرم آب لیمو
50 گرم خامه زده شده
کره کاکائو رنگی (پرتغالی + رنگ زرد)

روش کار:

200 گرم شکلات سفید را داخل مخلوط کن می ریزیم. در ظرفی دیگر 100 گرم پوره انبه و 25 گرم آب لیمو را ریخته و به مدت 45 ثانیه و با دمای 70 درجه سانتی گراد داخل مایکروویو قرار می دهیم. پس از خارج کردن آن از مایکروویو به مخلوط کن حاوی شکلات سفید می ریزیم و مخلوط کن را روشن کرده تا مواد کاملا با یکدیگر کاملا ترکیب شوند.

حالا 50 گرم خامه زده شده را به مدت 20 تا 30 ثانیه و به مدت 80 درجه سانتی گراد داخل مایکروویو قرار داده و پس از خارج کردن به ترکیبات داخل مخلوط کن اضافه کرده و مجددا مخلوط کن را روشن می کنیم. حالا یک ظرف را انتخاب کرده و کف آن را با سلیفون پوشانده و گاناش انبه شکلات بن بن را داخل آن ریخته و روی آن نیز با سلیفون پوشانده و در محیط خنک قرار می دهیم.

آماده ساز قالب:

حالا قالب سیلیکونی شکلات دست ساز بن بن را با دستمالی کاملا تمییز کنیم. ظرفی را انتخاب کرده و کره کاکائو رنگی را آماده می کنیم. حالا کف قالب ها را با قلمو آغشته به خامه طرح دلخواه می زنیم. حالا کره کاکائو رنگی را به وسیله پیستول یا قلمو بر روی قالب افشانه می کنیم. 350 گرم شکلات سفید باقی مانده را داخل ظرفی ریخته و به مدت 50 ثانیه به مایکروویو منتقل کرده و پس خارج کردن آن را هم زده و مطمئن می شویم دمای آن 30 درجه سانتی گراد باشد. حالا شکلات ها را داخل قیف ریخته و قالب ها را پر میکنیم و قالب را برعکس کرده تا شکلات های اضافه آن خارج شود و باقی آن را با کارتک تمییز می کنیم.

حالا گاناش انبه را داخل قیف ریخته و آن را داخل قالب های می ریزیم و سپس روی آن را با شکلات سفید پر می کنیم. اضافه آن را با کرتک تمییر کرده و می گذاریم مدتی در محیط بمانند تا شکلات کاملا سفت شود. حالا می توان شکلات دست ساز بن بن با گاناش انبه را از قالب های خارج کرده و میل کرد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.