آموزش طرز تهیه شکلات بن بن + ویدئو

- هدی سجادی 2020/11/25
طرز تهیه شکلات

آموزش طرز تهیه شکلات بن بن + ویدئو

یکی از خوشمزه ترین شکلات های دست ساز با گاناش های متنوع، شکلات بن بن است که در مقاله ای جداگانه در رابطه با این نوع شکلات پرداخته ایم. در این مطلب قصد داریم تا به آموزش طرز تهیه شکلات بن بن بپردازیم و همچنین ویدئویی از روش درست کردن آن نیز قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

مواد لازم برای درست کردن شکلات Bon Bon :

مقداری شکلات ریل یا همان کامپاند

مقداری کره کاکائو

قالب پلی کربناتی یا سیلیکونی

دماسنج لیزری

فیلینگ شکلات و تمام محتویات آن مثل آجیل ها، کارامل و گاناش و…

رنگ های خوراکی برای تهیه شکلات بن بن

طرز تهیه شکلات بن بن با گاناش

ابتدا قالب ها را قبل از شروع مراحل، داخل یخچال قرار دهید.(هنگام رنگ آمیزی باید قالب خنک باشد)

اگر قصد دارید شکلات بن بن رنگی تهیه کنید، رنگ های پودر شده را به نسبت یک در کره کاکائو آب شده و یا در شکلات سفید به نسبت 10 حل کنید و در چند ظرف کوچک قرار دهید. شکلات را در مایکروفر قرار میدهیم و هر سی ثانیه تا آب شدن کامل چک میکنیم، در نهایت باید به دمای 45 درجه برسد.

پوسته گیری

در ادامه مراحل طرز تهیه شکلات بن بن به پوسته گیری میرسیم، با قیف شکلات های آب شده ای که به دمای 32 درجه رسیده اند را داخل قالب ها می ریزیم و بعد از چند ضربه کاملا برمیگردانیم و سطح بالای آن را با کاردک صاف میکنیم و یک بار دیگر قالب را وارد یخچال میکنیم.

در این مرحله گاناش، پرالین و یا آنچه می‌خواهیم داخل شکلات Bon Bon قرار دهیم را اضافه میکنیم و قالب را پر می کنیم.

در مرحله آخر نحوه تهیه شکلات بن بن برای پر کردن سطح بالایی شکلاتها و بستن کامل قالب دوباره قالب را با شکلات آب شده ی سی درجه سانتی گراد پر می کنیم. روی شکلاتهای داخل قالب را دوباره صاف میکنیم و بیست دقیقه داخل یخچال می گذاریم.

در نهایت

در مرحله نهایی برای خارج کردن شکلات Bon Bon باید قالب پلی کربنات را تنها با یک ضربه روی سطح کار بزنید تا شکلات ها خارج کنید. چنانچه قالب سیلیکونی باشد، به آرامی شکلات را از کناره ها و از لبه جدا کنید تا شکلات ها کاملا از قالب جدا شوند.