شروع یک ماجراجویی شکلاتی با آموزش شکلات دست ساز بن بن

وبوتو
5 آذر, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آموزش شکلات دست ساز بن بن

در دنیای شکلات‌ها، همیشه پای یک فرانسوی در میان است! قصه‌ی بن بن هم از دربار فرانسه شروع شد و حالا پای این شکلات خوشمزه به میزهای پذیرایی ما هم رسیده است. بن بن یکی از شکلات‌های لوکس دنیا حساب می‌شود و معمولا به‌عنوان سوغاتی یا هدیه در مناسبت‌های مختلف کاربرد دارد. اگر دوست دارید این شکلات خوشمزه و ساده را یاد بگیرید و در مناسبت‌های آن را استفاده کنید؛ در این مقاله با آموزش شکلات دست ساز بن بن همراه ما باشید.

آموزش شکلات دست ساز بن بن

برای ساخت شکلات بن بن به چه موادی نیاز داریم؟

لطفا آستین‌های خود را بالا بزنید و مواد زیر را آماده کنید.

1- شکلات

هر چقدر شکلاتی که برای بن بن استفاده کنیم کیفیت بهتری داشته باشد، بن بن ما بهتر خواهد شد. بهترین نوع شکلات، شکلات ریل یا همان شکلات کووتور است که در بازار با مارک‌های متفاوتی به فروش می‌رسد. برای آماده‌کردن بن بن به دو نوع شکلات نیاز داریم:

  • شکلات تلخ برای پوسته‌ی بن بن – 226 گرم
  • شکلات شیری برای گاناش – 175 گرم

2- کره کاکائو- 20 گرم

کره کاکائو در تزیین بن بن به کار ما میاید. این کره را می‌توانید از شکلات‌فروشی تهیه کنید.

3- خامه

برای اینکه بن بن ما خوب خودش را بگیرد باید از خامه پرچرب استفاده کنیم. مراقب باشید که درصد چربی خامه کمتر از 38% نباشد.

4- رنگ‌های خوراکی

برای تزیین بن بن به رنگ‌های خوراکی پودری نیاز داریم. شما می‌توانید این رنگ‌ها را به‌راحتی از مغازه‌هایی که لوزام قنادی می‌فروشند، تهیه کنید.

مواد لازم در طرز تهیه شکلات بن بن

مواد لازم در طرز تهیه شکلات بن بن

آموزش شکلات دست ساز بن بن در 6 گام ساده

· قدم اول

برای شروع باید گاناش را آماده کنید. برای این‌کار خامه را در یک قابلمه گرم کنید و خامه داغ را روی شکلات بریزید. حرارت خامه باید به‌قدری باشد که بتواند شکلات را آب کند. اجازه بدهید خامه و شکلات به‌مدت دو دقیقه در همین حالت بماند و بعد از آن شکلات و خامه را با هم ترکیب کنید. اگر هنوز شکلات آب‌نشده دارید، می‌توانید به مدت 10 الی 20 ثانیه مخلوط خامه و شکلات را داخل مایکروویو قرار دهید تا کاملا ذوب شود.

· قدم دوم

در این مرحله با همزن شکلات و خامه را ترکیب کنید. حالا روی آن را با پلاستیک بپوشانید و مواد را داخل یخچال بگذارید تا کاملا خودش را بگیرد. از دو ساعت تا دو روز می‌توانید مواد را داخل یخچال نگه‌ دارید.

بعد از اینکه مواد خودش را به‌خوبی گرفت، آن‌ را داخل یک قیف می‌ریزیم.

آموزش شکلات دست ساز بن بن

آموزش شکلات دست ساز بن بن

· قدم سوم

در این مرحله از آموزش شکلات دست ساز بن بن، به سراغ تزیین این شکلات می‌رویم. برای این‌کار باید کره کاکائو را داخل یک ظرف بریزید و به‌‌مدت 30 الی 40 ثانیه داخل مایکروویو بگذارید.

در یک بشقاب، رنگ‌های خوراکی پودری را اضافه کنید. ما در اینجا از رنگ سبز و آبی استفاده کرده‌ایم اما کاملا سلیقه‌ایست و شما می‌توانید رنگ‌های دیگر را جایگزین کنید. حالا یک قاشق غذاخوری کره کاکائو را به یکی از رنگ‌های داخل بشقاب اضافه کنید و با استفاده از یک قلم‌مو، رنگ را با کره کاکائو ترکیب کنید. وقتی یک خمیر غلیظ به‌دست آمد؛ داخل هر حفره قالب را با رنگ بپوشانید. قالب را به مدت 10 دقیقه داخل یخچال بگذارید تا کره خودش را بگیرد. بعد قالب را بیرون بیاورید و با رنگ دوم هم همین کار را انجام دهید. این کار باعث می‌شود هر دو رنگ خودش را به‌خوبی روی شکلات نشان دهد.

آموزش شکلات دست ساز بن بن

آموزش شکلات دست ساز بن بن

· قدم چهارم

حالا وقت آماده‌کردن روکش شکلات است.

در این مرحله از آموزش شکلات دست ساز بن بن لازم است که شکلات را کاملا خرد کنید. حدود 3/2 شکلات را داخل یک ظرف سیلیکونی بریزید و بقیه شکلات را کنار بگذارید. حالا ظرف را به‌مدت 30 ثانیه داخل مایکروویو بگذارید و بعد از آن شکلات‌ها را با کاردک هم بزنید. اگر می‌بینید شکلات‌ها کاملا آب نشده‌اند، می‌توانید برای چند ثانیه دیگر آن را داخل مایکروویو بگذارید. وقتی دیدین شکلات‌ها کاملا آب شده‌اند، می‌توانید شکلات‌هایی که کنار گذاشته بودید را به مخلوط شکلات اضافه کنید. به هم زدن ادامه دهید تا شکلات‌ها کاملا یک‌دست شوند.

نکته

برای اینکه متوجه شوید شکلات شما کیفیت خوبی دارد، می‌توانید مقداری از آن را روی یک کاغذ روغنی بریزید و به‌مدت سه دقیقه در دمای اتاق بگذارید. بعد از سه دقیقه شکلات باید براق و بدون رگه باشد.

آموزش شکلات دست ساز بن بن

آموزش شکلات دست ساز بن بن

· قدم پنجم

وقت مونتاژ کردن است.

شکلات‌هایی که در مرحله قبل آماده کردیم را داخل قالب بریزید و چند بار قالب را به‌آرامی روی میز بکوبید نا حباب‌های هوا از شکلات خارج شود. بعد از حدود 30 ثانیه الی یک دقیقه، قالب را روی کاسه برگردانید و اجازه دهید شکلات‌ها به‌آرامی قالب را خالی کنند. حالا ما یک روکش شکلاتی داریم. لطفا لبه‌ی قالب را تمیز کنید و آن را به‌مدت 10 دقیقه داخل یخچال بگذارید. در این مرحله مراقب باشید تا شکلات‌ها فقط سفت شوند اما تازه بمانند و خشک نشوند.

بعد از 10 دقیقه، گاناش‌ را داخل قالب بریزید و باز هم به قالب ضربه بزنید تا حباب‌های شکلات خارج شوند. کمی بعد که گاناش خودش را گرفت، بقیه شکلات تمپر شده را داخل قیف بریزید و روی گاناش را پر کنید.

باز هم روی قالب را تمیز کنید تا یک بن بن صاف و یک‌دست داشته باشید.

آموزش شکلات دست ساز بن بن

آموزش شکلات دست ساز بن بن

· قدم ششم

در این مرحله قالب شکلات را داخل یخچال می‌گذاریم تا کاملا خودش را ببندد. بعد از اینکه آماده شد قالب را روی یک سطح صاف برعکس کنید و به‌آرامی به پشت آن ضربه بزنید تا بن بن‌ها از قالب جدا شوند.

بفرمایید! بن بن‌های خوشمزه ما آماده‌ست!

بفرمایید! بن بن‌های خوشمزه ما آماده‌ست!

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم ساده‌ترین روش طرز تهیه شکلات بن بن را به شما آموزش دهیم. امیدواریم که از آموزش شکلات دست ساز بن بن نهایت استفاده را برده باشید و به‌زودی این شکلات‌های کوچک بامزه جای خودشان را روی میز پذیرایی شما پیدا کنند. اگر دوست داشتید شکلات‌های دست‌ساز بیشتری را امتحان کنید، بد نیست سری به فروشگاه چوکوچاملی بزنید. در این سایت هم می‌تونید خرید کنید و هم رسپی‌های جذاب شکلات‌های دست‌ساز را بخوانید. علاوه‌بر آن اگر دوست دارید شکلات اختصاصی خودتان را سفارش دهید، می‌توانید با دو شماره زیر تماس بگیرید.

02122708795

09122704950

شما هم اگر فوت‌وفن خاصی در مورد ساخت شکلات بن بن بلد هستید، لطفا در قسمت کامنت با ما هم در میان بگذارید.

سوالات متداول

شکلات بن بن یکی از محبوب‌ترین شکلات‌های جهان است . این شکلات ازیک لایه شکلاتی تشکیل شده است که با گاناش‌های خوشمزه و متفاوت پر می‌شود.

بله می‌شود این‌کار را انجام داد اما کره کاکائو باعث می‌شود در نهایت بن بن باکیفیت‌تر و خوشمزه‌تری را داشته باشید.

مواد اولیه شکلات بن بن بسیار ساده هستند و شما می‌توانید مواد اولیه بن بن را از قنادی‌ها، شکلات‌فروشی‌ها و لوازم قنادی فروشی‌ها تهیه کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.