آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز؛ به هدیه خود معنای جدیدی ببخشید!

وبوتو
10 فروردین, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز

وقتی که کلمه‌ها برای ابراز علاقه کافی نبودند مردم فهمیدند که باید از شکلات استفاده کرد. احتمالا این خوراکی خوشمزه رمانتیک‌ترین هدیه در طول تاریخ است. شکلات همان دوستت دارم خودمان است اما به زبان ساده و شیرین خوراکی‌ها. اگر باور ندارید فقط کافی‌ست نگاهی به هدیه‌هایی که در روز ولنتاین رد و بدل می‌شود بیندازید. چه می‌بینید؟ بله درست است، شکلات! این هدیه وقتی خاص‌تر می‌شود که از شکلات دست ساز هم استفاده کنیم. حتی برای اینکه نشان دهیم کسی که دوستش داریم تا چه حد برای ما اهمیت دارد؛ علاوه بر خود شکلات می‌توانیم جعبه آن را هم به راحتی در خانه درست کنیم. ما اینجا هستیم تا با هم آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز را یاد بگیریم و هدیه خاص خود را یک کوچولو خاص‌تر و بامعناتر کنیم.

آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز تنها با شش قدم

برای ساختن یک جعبه شکلات قلبی شکل آماده‌اید؟ پس لطفا وسایلی را که نیاز دارید، یادداشت کنید.
  • مقوا
  • خط‌کش
  • کاغذ شطرنجی
  • چسب
  • قیچی

باتوجه به تعداد شکلاتی که می‌خواهید هدیه دهید می‌توانید جعبه شکلات‌تان را بزرگ یا کوچک کنید. ما این جعبه را برای یک عدد ترافل خوشمزه آماده کرده‌ایم. اما همان‌طور که گفته شد شما می‌توانید بر اساس نیازتان اندازه الگو را تغییر دهید. خوبی کار هنری همین است که تا جایی که دل‌تان بخواهد می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و آزادانه عمل کنید.

آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز  به ساده‌ترین روش

آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز  به ساده‌ترین روش

من  مطمئن هستم که شما تنها با نگاه کردن به الگو، متوجه شده‌اید که چه کاری باید انجام دهید اما با این حال نکاتی هستند که بد نیست با هم مرورشان کنیم.

قدم اول

اولین قدم در آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز این است که الگوها را رو یک مقوا کشیده و برش دهید. (برای اینکه بتوانید تناسب را رعایت کنید و یک الگوی دقیق بکشید؛ می‌توانید ابتدا الگو را روی یک کاغذ شطرنجی کشیده و بعد روی مقوای دلخواه‌تان پیاده کنید.)

قدم دوم

با کمک خط‌کش روی خطوطی که با نقطه‌چین مشخص شده‌اند را به‌آرامی فشار دهید و خط‌ تا ایجاد کنید. این کار در مراحل بعدی به شما کمک می‌کند. همچنین موقع تا کردن، مقوا پاره نمی‌شود.

قدم سوم

در این مرحله جایی که روی الگو با خطوط مشکی پر رنگ مشخص شده‌اند را قیچی می‌کنیم. منظور ما دقیقا قسمت بالایی جعبه یعنی قلب روی آن است. فقط مراقب باشید و خط را تا جایی که مشخص شده برش دهید.

قدم چهارم

خط ‌تای ایجاد شده در مرحله قبلی را بادقت تا کنید.

قدم پنجم

قسمت سفید رنگ الگو کف جعبه‌ی شماست. روی آن چسب بزنید و کف الگوی دیگر را بر روی آن قرار دهید.

قدم ششم

جعبه ما تقریبا آماده است. در آخرین قدم برای آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز فقط کافی‌ست برش‌هایی که در قلب ایجاد کردیم با یکدیگر چفت کنیم تا در جعبه بسته شود.

آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز؛ تنها با چند گام ساده

آموزش ساخت جعبه شکلات دست ساز؛ تنها با چند گام ساده

حرف آخر

همان‌طور که دیدید می‌توانید به راحتی و با کم‌ترین وسیله، یک معنای جدید به هدیه شکلاتی خود ببخشید. همچنین با ساختن جعبه مخصوص، به کسی که دوستش دارید نشان بدهید برای شما چه اهمیتی دارد. اصلا کار سختی نیست و در کمتر از یک ساعت می‌توانید این جعبه را آماده کنید. برای تهیه خود شکلات‌های دست ساز می‌توانید سایت چوکوچاملی را چک کنید و با انواع و اقسام شکلات دست ساز و خوشمزه آشنا شوید. همچنین اگر سوال و یا سفارشی داشتید می‌توانید مستقیما از طریق شماره زیر با تیم چوکوچاملی در میان بگذارید.

02122708795

شما هم اگر تجربه‌ای از ساخت این جعبه‌های خوشگل و بامزه دارید؛ حتما در قسمت کامنت با ما اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چرا که نه! شما می‌توانید هر اندازه‌ای که دوست دارید جعبه را آماده کنید. فقط برای رعایت تناسب‌ها حتما از کاغذ شطرنجی استفاده کنید.

چون شکلات دست‌ساز با مواد خالص و مرغوب آماده می‌شود. نقطه ذوب پایینی دارد. اگر شکلات شما روکش خاصی ندارد بهتر است از طلق برای داخل جعبه استفاده کنید و همچنین هدیه را هرچه زودتر به صاحبش برسانید!

اصلا این‌طور نیست! فقط نیاز به کمی خلاقیت و حوصله دارید تا بتوانید یک جعبه شیک را آماده کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.