روش درست کردن تارت لیمویی

- هدی سجادی 2021/10/14
تارت لیمویی

روش درست کردن تارت لیمویی

در این مطلب از سری مقالات آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا طرز تهیه تارت لیمویی را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

طرز تهیه Lemon Tart

برای درست کردن تارت لیمویی به مواد اولیه زیر نیاز داریم:

مواد مورد نیاز برای خمیر تارت:

190 گرم آرد
3 قاشق غذاخوری شکر
¼ چای خوری نمک
115 گرم کره
یک عدد تخم مرغ
یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی

مواد مورد نیاز برای کرم تارت:

2 عدد تخم مرغ
3 عدد زرده تخم مرغ
150 گرم شکر
¼ چای خوری نمک
2 عدد لیمو برای رنده کردن پوست
120 میلی لیتر آب لیمو
120 میلی لیتر خامه پرجرب

روش کار:

برای درست کردن خمیر تارت لیمویی ، ابتدا 190 گرم آرد را داخل غذاساز ریخته و به آن 3 قاشق غذاخوری شکر و ¼ قاشق چای خوری نمک اضافه می کنیم و سپس غذاساز را روش می کنیم تا مواد با هم ترکیب شوند. پس از گذشت مدت کوتاهی دستگاه را خاموش کرده و به ترکیبات 115 گرم کره اضافه کرده و مجدد غذاساز را روشن می کنیم. پس از ترکیب مواد، غذاساز را خاموش کرده و به این ترکیبات یک عدد تخم مرغ و یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی اضافه کرده و مجددا دستگاه را روشن کرده تا مواد با هم ترکیب شوند و خمیر تارت لیمویی ما آماده شود. خمیر را با سلیفون پوشانده و به مدت نیم ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، خمیر را از یخچال خارج کرده و با وردنه شروع به پهن کردن آن می کنیم تا اندازه قالب شود. خمیر را بر روی قالب پهن کرده و سطح آن را با چنگال سوراخ می کنیم و به مدت 30 دقیقه به فریزر منتقل می کنیم.

برای درست کردن کرم تارت لیمویی، ظرفی را آماده کرده و داخل آن دو عدد تخم مرغ، سه عدد زرده تخم مرغ، 150 گرم شکر و ¼ قاشق چای خوری نمک ریخته و با هم زن دستی شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم. حالا 2 عدد لیمو را برداشته و به وسیله رنده شروع به رنده کردن پوست آن ها به داخل ترکیبات کرده و سپس 120 میلی لیتر آب لیمو به ترکیبات اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. در قدم آخر، 120 میلی لیتر خامه را داخل ظرف ریخته و با هم زن دستی شروع به همزدن می کنیم.

قالب حاوی خمیر را با نخود و برنج پر می کنیم تا از پف کردن خمیر جلوگیری شود، حالا قالب را به مدت 15 دقیقه و با دمای 175 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت این زمان، نخود و برنج را از روی خمیر برداشته و اجازه می دهیم 10 تا 15 دقیقه دیگر خمیر داخل فر بماند تا طلایی شود. پس از این زمان، کرم تارت لیمویی را به خمیر اضافه کرده و به مدت 17 تا 20 دقیقه و با دمای 150 درجه سانتی گراد داخل فر قرار می دهیم. پس از گذشت این تایم، تارت لیمویی ما آماده شده است.