روش درست کردن تارت لیمویی

وبوتو
22 مهر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تارت لیمویی

روش درست کردن تارت لیمویی

در این مطلب از سری مقالات آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا طرز تهیه تارت لیمویی را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

طرز تهیه Lemon Tart

برای درست کردن تارت لیمویی به مواد اولیه زیر نیاز داریم:

مواد مورد نیاز برای خمیر تارت:

190 گرم آرد
3 قاشق غذاخوری شکر
¼ چای خوری نمک
115 گرم کره
یک عدد تخم مرغ
یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی

مواد مورد نیاز برای کرم تارت:

2 عدد تخم مرغ
3 عدد زرده تخم مرغ
150 گرم شکر
¼ چای خوری نمک
2 عدد لیمو برای رنده کردن پوست
120 میلی لیتر آب لیمو
120 میلی لیتر خامه پرجرب

روش کار:

برای درست کردن خمیر تارت لیمویی ، ابتدا 190 گرم آرد را داخل غذاساز ریخته و به آن 3 قاشق غذاخوری شکر و ¼ قاشق چای خوری نمک اضافه می کنیم و سپس غذاساز را روش می کنیم تا مواد با هم ترکیب شوند. پس از گذشت مدت کوتاهی دستگاه را خاموش کرده و به ترکیبات 115 گرم کره اضافه کرده و مجدد غذاساز را روشن می کنیم. پس از ترکیب مواد، غذاساز را خاموش کرده و به این ترکیبات یک عدد تخم مرغ و یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی اضافه کرده و مجددا دستگاه را روشن کرده تا مواد با هم ترکیب شوند و خمیر تارت لیمویی ما آماده شود. خمیر را با سلیفون پوشانده و به مدت نیم ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، خمیر را از یخچال خارج کرده و با وردنه شروع به پهن کردن آن می کنیم تا اندازه قالب شود. خمیر را بر روی قالب پهن کرده و سطح آن را با چنگال سوراخ می کنیم و به مدت 30 دقیقه به فریزر منتقل می کنیم.

برای درست کردن کرم تارت لیمویی، ظرفی را آماده کرده و داخل آن دو عدد تخم مرغ، سه عدد زرده تخم مرغ، 150 گرم شکر و ¼ قاشق چای خوری نمک ریخته و با هم زن دستی شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم. حالا 2 عدد لیمو را برداشته و به وسیله رنده شروع به رنده کردن پوست آن ها به داخل ترکیبات کرده و سپس 120 میلی لیتر آب لیمو به ترکیبات اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. در قدم آخر، 120 میلی لیتر خامه را داخل ظرف ریخته و با هم زن دستی شروع به همزدن می کنیم.

قالب حاوی خمیر را با نخود و برنج پر می کنیم تا از پف کردن خمیر جلوگیری شود، حالا قالب را به مدت 15 دقیقه و با دمای 175 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت این زمان، نخود و برنج را از روی خمیر برداشته و اجازه می دهیم 10 تا 15 دقیقه دیگر خمیر داخل فر بماند تا طلایی شود. پس از این زمان، کرم تارت لیمویی را به خمیر اضافه کرده و به مدت 17 تا 20 دقیقه و با دمای 150 درجه سانتی گراد داخل فر قرار می دهیم. پس از گذشت این تایم، تارت لیمویی ما آماده شده است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.