روش درست کردن شکلات تلخ مایع دست ساز در منزل

وبوتو
8 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات تلخ مایع دست ساز

روش درست کردن شکلات تلخ مایع دست ساز در منزل

Dark Chocolate جز آن دسته از مواد غذایی است که سرشار از آنتی اکسیدان بوده و بسیار مغذی است و وجود آن در رژيم غذایی برای سلامت بسیار مفید خواهد بود. در ادامه قصد داریم تا روش درست کردن شکلات تلخ مایع دست ساز را در منزل آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Dark Chocolate مایع

برای درست کردن شکلات تلخ مایع دست ساز در منزل به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

پودر کاکائو: یک لیوان
شیر عسل: یک لیوان
پسته یا بادام خرد شده: یک لیوان

روش کار:

پیش از شروع روش کار، باید بگوییم که این نوع شکلات به هیچ عنوان به حالت جامد در نمی آید و یک فرم مایع غلیظ و سفت به خود می گیرد که برای روکش کیک ها، بیسکوئیت ها و آجیل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در اولین قدم از درست کردن شکلات تلخ مایع دست ساز، ابتدا پودر کاکائو را در ظرفی ریخته و شیر عسل را کم کم به آن اضافه می کنیم. باید اشاره کنیم که برای یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو، حدود دو قاشق غذاخوری شیر عسل نیاز است. نکته مهمی که باید ذکر کنیم این است که به دلیل غلظت شیر عسل، باید آن را کم کم به پودر کاکائو اضافه کرد و در همین حین همزدن را ادامه می دهیم. این دو مواد را باید جور هم بزنیم تا یک ترکیب روان بدست آید. زمانیکه به غلظت دلخواه رسیدیم، شکلات تلخ مایع آماده شده و می توانیم ظرفی را از مغز بادام یا پسته پر کرده و شکلات مایع را بر روی آن بریزیم و یک خوردنی خوشمزه درست کرده باشیم. همچنین می تونیم شکلات تلخ مایع را برای تزئین کیک و بیسکوئیت استفاده کنیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.