آموزش درست کردن هات چاکلت خانگی

وبوتو
28 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
درست کردن هات چاکلت

آموزش درست کردن هات چاکلت خانگی

این روزها که کرونا جولان می دهد، خاطرات روزهای گذشته که همراه با دوستانمان با یک نوشیدنی شکلات داغ یا قهوه جمعی گرم و صمیمی داشتیم، زنده می شود. حالا می توانید با همان نوشیدنی، در خانه بهانه ای برای دورهم جمع شدن اعضای خانواده جور کنید. در این مقاله به آموزش درست کردن هات چاکلت پرداخته ایم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

آیا می توان در خانه نوشیدنی درست کرد؟

با درست کردن هات چاکلت یا همان شکلات داغ در خانه شاید دیگر هیچ گاه سراغ نوشیدنی های صنعتی کافی شاپ ها و بسته های پودری آماده کارخانه ای نروید. با مطالعه این مقاله می توانید خودتان به صورت حرفه ای این نوشیدنی پرطرفدار و جذاب را در منزل تهیه کنید، اما حواستان باشد، اگر رژیم دارید در خوردن آن زیاده روی نکنید، البته سخت است از خیر آن گذشتن. چرا که درست کردن هات چاکلت در این مقاله کمی متفاوت است و در آن از افزودنی های طعم دهنده بسیار جذابی استفاده شده است که در ادامه آشنا خواهید شد… .

مواد لازم برای تهیه شکلات داغ خانگی

قبل از هر چیز یاد آور می شویم که مواد لازم برای تهیه این هات چاکلت برای دو نفر می باشد. به همین نسبت می توانید برای تعداد بالاتر اندازه ها را تغییر دهید. زمانی که برای تهیه این نوشیدنی داغ لازم است حدود نیم ساعت است.

250 گرم شیر
1 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
2 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
25 گرم شکلات تخته ای رنده شده
1 قاشق غذاخوری خامه فرم گرفته

قدم اول

یک قابلمه برداشته و شیر و پودر کاکائو و شکر را داخل آن بریزید و روی حرارت بگذارید. شعله اجاق گاز نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. اجازه دید تا تمام ذرات کاکائو و شکر به خوبی داخل شیر حل شوند.

قدم دوم

هر وقت آماده نوشیدن این هات چاکلت خوشمزه بودید مراحل بالا را انجام دهید چون باید داغ داغ سرو شود. محتویات داخل قابلمه را داحل لیوان بریزید و روی آن خامه فرم گرفته بریزید. حالا شکلات تخته ای  هایی که قبلا رنده کرده بودید را روی این نوشیدنی ریخته و شکلات داغ خانگی خود را نوش جان کنید.

چند نکته

1. شما می توانید شکلات های طعم دار را روی هات چاکلت خود رنده کنید
2. چنانچه پودر کاکائوی شما تلخ است از شکر استفاده کنید، اما اگر هم پودر کاکائو هم شکلات رنده شده شیرین هستند شکر را حذف یا مقدار آن را خیلی کم کنید.
3. بنا به سلیقه خود در دفعات بعدی می توانید برای تنوع، از جوز هندی، دارچین و یا وانیل نیز داخل شکلات داغ خانگی خود استفاده کنید.

4. به جای پودر کاکائو  میتوانید از شکلات تبلتی  هم استفاده کنید

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.