آموزش درست کردن مارشمالو چوبی

- هدی سجادی 2021/05/18
درست کردن مارشمالو

آموزش درست کردن مارشمالو چوبی

از بین دسر های شکلاتی درست کردن مارشمالو بسیار ساده است. یکی از پیشنهاد های جذاب برای کادو های ولنتاین مارشمالوهای چوبی هستند که می توانید در کنار هدیه ای که خریده اید برای تزئین و سورپرایز  قرار دهید. در ادامه با این آموزش همراه چوکوچاملی بمانید… .

پیش مقدمه

دستور تهیه این جذاب شکلاتی بسیار ساده است، از درست کردن مارشمالو چوبی لذت خواهید برد. پس از درست کردن مارشمالوی چوبی برای تزئین آن ها را زر ورق بپوشانید و مانند یک شکلات بپیچید. می توانید روبانی روی دسته چوبی بپیچید تا چند برابر جذاب شود و مناسب هدیه دادن به عزیزانتان شود.

مدت زمان آماده شدن این دسر ده دقیقه بوده و بسیار ساده و مناسب برای چهار نفر می باشد.

مواد لازم

یک بسته کامل مارشمالو
دویست گرم شکلات تلخ
شکلات های چیپسی در چهار رنگ متنوع

طرز تهیه

گام اول

گام اول برای درست کردن مارشمالو چوبی این است که یک بسته مارشمالو را باز کنید و داخل چوب های کوچک مخصوص فرو کنید. اگر سیخ چوبی ندارید می توانید از بامبو هم استفاده کنید. داخل هر سیخ سه عدد مارشمالو فرو کنید.

گام دوم

در مرحله بعد برای درست کردن مارشمالو چوبی های شکلات تلخ را بصورت بن ماری آب کنید. حالا داخل شکلات های آب شده بغلتانید. مثل بستنی کیم باید تمام سطح مارشمالوها با شکلات پوشیده شوند و روکش ایجاد شود.

گام سوم

حالا دسته چوبی را داخل اسفنج برو ببرید یا داخل لیوان بگذارید تا بصورت ایستاده تا خودش را بگیرد.

گام چهارم

حالا هر کدام از چیپس های شکلاتی رنگی را داخل کیسه های زیپ دار بگذارید و در مایکروویو قرار دهید تا کاملا ذوب شوند. حالا شکلات های آب شده را داخل قیف کیسه ای بریزید و روی مارشمالو چوبی ها بریزید.
برای این منظور بهتر است مارشمالوها را روی سطح کار روی کاغذ روغنی بخوابانید و شکلات های آب شده رنگی را با قیف در یک حالت رفت و برگشتی روی مارشمالوها بریزید. کمی صبر کنید تا سرد شود خودش را بگیرد و دوباره سمت دیگر را تزئین کنید و بعد با زر ورق بپیچید و به عزیزانتان هدیه دهید.