آموزش درست کردن شکلات گردویی

وبوتو
26 فروردین, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات گردویی

آموزش درست کردن شکلات گردویی

دنیای شکلات تنوع بسیار بالایی دارد و ما می توانیم هر بار یک شکلات جدید داشته باشیم. این باور که شکلات هیچ جذابیتی ندارد تقریبا غیر ممکن است و کمتر کسی را می توان پیدا کرد که هیچ نوعی از شکلات ها را دوست نداشته باشد. در این قسمت به آموزش درست کردن شکلات گردویی پرداخته ایم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

مواد مورد نیاز

بیسکویت خرد شده دایجستیو یا مشابه آن: به میزان دلخواه و لازم
کره: 60 گرم
پودر خاک قند: پنجاه گرم
تخم مرغ: یکدعدد متوسط
کاکائو بصورت پودری و یا نسکافه: یک قاشق سوپ خوری
شیرخشک : یک پیمانه
گردوی تازه: هفتاد گرم
شکلات تلخ تخته ای یا موزاییکی: پنجاه گرم

آموزش درست کردن شکلات گردویی

برای تهیه شکلات با طعم گردو ابتدا یک ظرف برای آب کردن کره بردارید. قابلمه می تواند گزینه مناسبی باشد. قابلمه متوسط را روی حرارت بگذارید و 60 گرم کره را داخل آن بگذارید تا آب شود. وقتی کره ذوب شد پودر کاکائو یا نسکافه و شکلات تلخ را به کره ها اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا مواد باهم مخلوط شوند.
حالا در ادامه ی مراحل درست کردن شکلات گردویی به پودر قند احتیاج داریم. همه مواد به همراه پودر قند را کاملا هم میزنیم تا کاملا جذب هم شوند. وقتی کاملا شکلات و کره و نسکافه و پودر قند به همدیگر جذب شدند قابلمه را از روی شعله بردارید. حالا یک عدد تخم مرغ متوسط را به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله بعد

در مرحله بعدی تهیه شکلات با طعم و تکه های گردو، شیر خشک مخصوص شیرینی پزی را نیز به بقیه مواد اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا جذب هم شوند. حالا یک بار دیگر قابلمه را بردارید و دوباره روی حرارت ملایم بگذارید و دوباره همه مواد را با هم مخلوط کرده و هم بزنید. این کار را خیلی طول ندهید و دوباره از روی حرارت بردارید.

حالا در ادامه مراحل درست کردن شکلات گردویی تکه های خرد شده بیسکویت دایجستیو را نیز افزوده و هم بزنید. و در نهایت گردو هایی که تکه تکه کرد اید بیفزایید و دوباره هم بزنید.

گام آخر

یک کاغذ روغنی یا کاغذ فویل برداشته و شکلات ها را داخل کاغذ بریزید و کاغذ را رول کنید. علاوه بر این شما می توانید داخل قالب را با محافظ غذا بپوشانید و مخلوط مواد را که به صورت خمیری در آمده است را داخل آن ریخته و دوباره منافظ را روی آن بپوشانید. برای تکمیل تهیه شکلات با طعم گردو و آماده سازی برای سرو آن را به مدت دو ساعت داخل یخچال بگذارید و برای سرو آنرا با پودر قند یا شکلات و گردو تزئین کرده و نوش جان کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.