آموزش ساخت جعبه شکلات فانتزی؛ شکلات‌های خود را با معنای بیشتری هدیه دهید

وبوتو
6 اردیبهشت, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ساخت جعبه شکلات فانتزی

اطرافیانم همیشه من را با یک پیش‌بند و همزن داخل آشپزخانه به یاد میاورند. من عاشق شکلات‌سازی و شیرینی پزی‌ام و همیشه شکلات و شیرینی‌های خوشمزه‌ای را آماده می‌کنم. برای مناسبت‌های مختلف همیشه همراهم یک جعبه شکلات دارم و دیگران را با هنرم خوشحال می‌کنم. اما از یک‌جایی به بعد تصمیم گرفتم از هنر و خلاقیتم کمک بیشتری بگیرم و جعبه‌های شکلاتم را خودم درست کنم. پس شروع کردم به جستجو در مورد ساخت جعبه شکلات فانتزی و با چند ایده‌ی جذاب رو‌به‌رو شدم. باید اعتراف کنم که وقتی این جعبه‌ها را آماده می‌کردم مستقیم به دوران کودکی‌ام پرتاب شدم و بوی چسب و کاغذ‌رنگی من را به شش سالگی‌ام برد. درست کردن این جعبه‌ها درست مثل شیرینی‌پزی کار لذت‌بخشی بود. در ادامه همراه من باشید تا دو نمونه جعبه‌ی بامزه را به شما آموزش دهم.

آموزش ساخت جعبه شکلات فانتزی

ساخت جعبه شکلات فانتزی کار زیادی ندارد و تنها با چند مرحله آسان می‌توانید آن را آماده کنید و برای آماده کردن جعبه زیر فقط به یک مقوا و یک قیچی نیاز دارید.

مرحله اول

یک مقوا با طرح دل‌خواه خودتان انتخاب کنید و الگوی زیر را در اندازه‌ای که دوست دارید روی آن بکشید. فقط یادتان باشد که تناسب را رعایت کنید.

الگوی اصلی ساخت جعبه شکلات فانتزی

الگوی اصلی ساخت جعبه شکلات فانتزی

مرحله دوم

از چهار طرف لبه‌های جعبه را به‌آرامی تا بزنید.

تا کردن لبه‌ها، دومین مرحله ساخت جعبه فانتزی

تا کردن لبه‌ها، دومین مرحله ساخت جعبه فانتزی

مرحله سوم

شکلات یا هر هدیه دیگری که دارید را وسط جعبه بگذارید و درب جعبه را ببندید. ابتدا گل‌ها را روی هم قرار داده و بعد به‌آرامی دو طرف دیگر جعبه را روی آن بیاورید.

چسباندن لبه‌ها، سومین مرحله ساخت جعبه فانتزی

چسباندن لبه‌ها، سومین مرحله ساخت جعبه فانتزی

مرحله چهارم

جعبه‌ی زیبای ما آماده است! می‌توانید با یک یادداشت زیبا آن را به کسی که دوستش دارید هدیه دهید.

طرح نهایی جعبه شکلات فانتزی

طرح نهایی جعبه شکلات فانتزی

در ادامه شما را با ساخت یک نوع جعبه دیگر آشنا می‌کنم؛ پس آماده باشید.

برای تهیه جعبه بالا وسایل زیادی نیاز نیست فقط کافی‌ست در خانه یک جعبه کبریت بزرگ، کاغذرنگی، روبان و چسب داشته باشید.

آموزش ساخت جعبه شکلات فانتزی با ساده‌ترین امکانات

آموزش ساخت جعبه شکلات فانتزی با ساده‌ترین امکانات

مرحله اول

برای ساخت جعبه شکلات فانتزی کوچک و بامزه کاغذرنگی با طرحی که دوست دارید را انتخاب کنید و دور جعبه کبریت را با آن بپوشانید.

مرحله دوم

در این مرحله روبان را اضافه کنید. می‌توانید از تمام چیزهایی که در خانه دارید و به‌نظرتان برای این طرح مناسب هستند؛ برای تزیین استفاده کنید. در آخر می‌توانید جعبه‌ی خود را با هر نوع شکلاتی که دوست دارید پر کنید.

این شما و این جعبه‌های کوچک بامزه

این شما و این جعبه‌های کوچک بامزه

جمع‌بندی

همان‌طور که دیدید با کمترین امکانات می‌توان جعبه‌های زیبا و خلاقانه‌ای ساخت. اما مسئله اصلی پر کردن این جعبه‌ها با شکلات‌های خوشمزه است. حالا که انقدر برای ساخت این جعبه‌ها زحمت کشیدید بهتر است آن‌ها را با شکلات‌های مرغوب و خوشمزه پر کنید. شکلات‌های دست‌ساز طعم ومزه‌ی دیگری دارند. اگر بتوانید این شکلات‌ها را در خانه آماده کنید که خیلی خوب می‌شود اما اگر می‌بینید که نمی‌توانید در خانه شکلات مخصوص خودتان را آماده کنید؛ راه‌حل شما پیش ماست. شما می‌توانید برای تهیه هر نوع شکلات دست‌ساز و مرغوب از چوکوچاملی کمک بگیرید. چوکوچاملی یکی از برندهای معروف ایرانی در زمینه تولید شکلات دست‌ساز است و در تهیه شکلات‌های خود از مواد اولیه خالص و باکیفیت استفاده می‌کند. تنها با یک‌بار امتحان کردن شکلات‌های چوکوچاملی متوجه تفاوت مزه‌ی شکلات دست‌ساز با شکلات صنعتی خواهید شد. پس فرصت را از دست ندهید و برای سفارش شکلات مخصوص خودتان با چوکوچاملی تماس بگیرید.

02122708795

09122704950

شما هم اگر ایده یا تجربه‌ای از ساخت جعبه شکلات فانتزی دارید؛ می‌توانید در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

برای تزیین این جعبه‌ها میتوانید از روبان، اکلیل، چسب‌های طرح‌دار، برچسب‌های فانتزی، دکمه‌، نگین و گل‌های خشک استفاده کرد. شما می‌توانید با خلاقیت خودتان از هر چیزی استفاده کنید و حتی به‌صورت کلاژ روی جعبه کار کنید.

اصلا، همان‌طور که دیدید با ساده‌ترین وسایل در خانه می‌توان این جعبه‌های زیبا را آماده کرد.

سعی کنید جعبه را در جای گرم نگذارید و سریع‌تر به دست صاحبش برسانید. خصوصا اگر شکلات شما دست‌ساز است چون نقطه‌ذوب پایینی دارد ممکن است شکلات‌ها آب شود. پس مراقب باشید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.