طرز تهیه ترافل انبه و نارگیل

- هدی سجادی 1400/08/20
ترافل انبه و نارگیل

طرز تهیه ترافل انبه و نارگیل

در این مقاله قصد داریم تا روش درست کردن ترافل انبه و نارگیل را آموزش دهیم. برای یادگیری طرز تهیه Mango and Coconut Truffle با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Mango and Coconut Truffle

برای درست کردن ترافل انبه و نارگیل به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مواد لازم:

پودر نارگیل: 1 ½ لیوان
شیرعسل: ¼ لیوان
پوره انبه: 1 لیوان
شکلات سفید: 100 گرم
کره: 2 قاشق چای خوری
خاک قند: یک قاشق چای خوری
زعفران: 10 تا 15 نخ
پودر هل: ¼ قاشق چای خوری
بادام هندی خرد شده: 3 قاشق چای خوری
پسته خرد شده: 2 قاشق چای خوری
بادام خرد شده: 3 قاشق چای خوری
گل رز خشک شده: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه:

برای درست کردن ترافل انبه و نارگیل ، ظرفی را انتخاب کرده و بر روی حرارت قرار می دهیم. به این ظرف 1 ½ لیوان پودر نارگیل اضافه کرده و به مدت یک دقیقه پودر نارگیل را روی حرارت پایین قرار می دهیم تا کمی بو داده شود. پس از گذشت یک دقیقه، پودر نارگیل ها داخل ظرف دیگری می ریزیم و کنار می گذاریم. حالا مجدد ظرفی را روی حرارت قرار داده و 1 تا 2 قاشق چای خوری کره را داخل ظرف روی شعله ریخته و به ان یک لیوان پوره انبه را اضافه می کنیم و به مدت 5 دقیقه بر روی حرارت، پوره انبه و کرده را هم می زنیم. سپس 10 تا 15 نخ زعفران را داخل سه قاشق چای خوری شیر داغ قرار داده و ترکیب شیر و زعفران را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و هم زدن را به مدت 3 تا 4 دقیقه ادامه می دهیم تا پوره انبه خودش را بگیرد و کمی حالت خمیری پیدا کند.

پوره انبه پخته شده و ¼ لیوان شیر عسل را به پودر نارگیل داخل ظرف اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. پس از ترکیب کامل مواد با یکدیگر، ¼ قاشق چای خوری پودر هل را به داخل ظرف اضافه کرده و آن را کاملا با مواد داخل ظرف ترکیب کرده و اجازه می دهیم تا مواد داخل ظرف کمی استراحت کند.

حالا ظرفی را انتخاب کرده و به آن مغزیجاتی شامل: بادام هندی، بادام، پسته و همچنین گل رز خشک شده و یک قاشق چای خوری خاک قند اضافه کرده و کمی با هم ترکیب می کنیم. حالا ظرف حاوی ترکیبات پوره انبه، پودر نارگیل و شیر عسل آورده و مقدار از آن را برداشته و با دست گرد می کنیم. حالا از وسط ترافل گرد شده را فشار داده تا پهن شود و در داخل آن مغزیجات قرار داده و مجدد آن را گرد می کنیم. حالا شکلات 100 گرم شکلات سفید را آب کرده و ترافل انبه و نارگیل را داخل شکلات سفید انداخته تا تمام سطح آن به شکلات سفید آغشته شود. برای تزئین ترافل ها می توان از مغزیجات استفاده کرد. تمام ترافل انبه و نارگیل را به مدت یک ساعت به یخچال منتقل کرده تا ترافل ها خودش را بگیرد.