طرز تهیه ترافل انبه و نارگیل

وبوتو
20 آبان, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل انبه و نارگیل

طرز تهیه ترافل انبه و نارگیل

در این مقاله قصد داریم تا روش درست کردن ترافل انبه و نارگیل را آموزش دهیم. برای یادگیری طرز تهیه Mango and Coconut Truffle با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Mango and Coconut Truffle

برای درست کردن ترافل انبه و نارگیل به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مواد لازم:

پودر نارگیل: 1 ½ لیوان
شیرعسل: ¼ لیوان
پوره انبه: 1 لیوان
شکلات سفید: 100 گرم
کره: 2 قاشق چای خوری
خاک قند: یک قاشق چای خوری
زعفران: 10 تا 15 نخ
پودر هل: ¼ قاشق چای خوری
بادام هندی خرد شده: 3 قاشق چای خوری
پسته خرد شده: 2 قاشق چای خوری
بادام خرد شده: 3 قاشق چای خوری
گل رز خشک شده: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه:

برای درست کردن ترافل انبه و نارگیل ، ظرفی را انتخاب کرده و بر روی حرارت قرار می دهیم. به این ظرف 1 ½ لیوان پودر نارگیل اضافه کرده و به مدت یک دقیقه پودر نارگیل را روی حرارت پایین قرار می دهیم تا کمی بو داده شود. پس از گذشت یک دقیقه، پودر نارگیل ها داخل ظرف دیگری می ریزیم و کنار می گذاریم. حالا مجدد ظرفی را روی حرارت قرار داده و 1 تا 2 قاشق چای خوری کره را داخل ظرف روی شعله ریخته و به ان یک لیوان پوره انبه را اضافه می کنیم و به مدت 5 دقیقه بر روی حرارت، پوره انبه و کرده را هم می زنیم. سپس 10 تا 15 نخ زعفران را داخل سه قاشق چای خوری شیر داغ قرار داده و ترکیب شیر و زعفران را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و هم زدن را به مدت 3 تا 4 دقیقه ادامه می دهیم تا پوره انبه خودش را بگیرد و کمی حالت خمیری پیدا کند.

پوره انبه پخته شده و ¼ لیوان شیر عسل را به پودر نارگیل داخل ظرف اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. پس از ترکیب کامل مواد با یکدیگر، ¼ قاشق چای خوری پودر هل را به داخل ظرف اضافه کرده و آن را کاملا با مواد داخل ظرف ترکیب کرده و اجازه می دهیم تا مواد داخل ظرف کمی استراحت کند.

حالا ظرفی را انتخاب کرده و به آن مغزیجاتی شامل: بادام هندی، بادام، پسته و همچنین گل رز خشک شده و یک قاشق چای خوری خاک قند اضافه کرده و کمی با هم ترکیب می کنیم. حالا ظرف حاوی ترکیبات پوره انبه، پودر نارگیل و شیر عسل آورده و مقدار از آن را برداشته و با دست گرد می کنیم. حالا از وسط ترافل گرد شده را فشار داده تا پهن شود و در داخل آن مغزیجات قرار داده و مجدد آن را گرد می کنیم. حالا شکلات 100 گرم شکلات سفید را آب کرده و ترافل انبه و نارگیل را داخل شکلات سفید انداخته تا تمام سطح آن به شکلات سفید آغشته شود. برای تزئین ترافل ها می توان از مغزیجات استفاده کرد. تمام ترافل انبه و نارگیل را به مدت یک ساعت به یخچال منتقل کرده تا ترافل ها خودش را بگیرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.