چای ماچا چیست و چه خواصی برای بدن دارد

وبوتو
28 فروردین, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
چای ماچا

چای ماچا چیست و چه خواصی برای بدن دارد

ماچا پودری است که در واقع از چای سبز حاصل می شود. چای ماچا به دلیل داشتن خواص متعدد، برای بدن بسیار مفید بوده و به سوخت ساز بدن کمک می کند. در این مطلب به بررسی فواید Matcha خواهیم پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست شدن Matcha

کشاوزان برای برداشت ماچا، حدود 20 تا 30 روز قبل از برداشت گیاه چای آن می پوشانند تا نور مستقیم به گیاه برخورد نکند و در نتیجه میزان کلروفیل در گیاه افزایش پیدا کرده و همچنین میزان آمینو اسید آن بیشتر شده و رنگ سبز تیره به خود می گیرند. حاصل این فرآیند، تولید ماچا است. Matcha سرشار از کافئین و آنتی اکسیدان بوده که میزان آن از چای سبز نیز بیشتر است. با توجه به تحقیقات صورت گرفته،ماچا بر روی سلامت قلب، کبد تاثیر مثبت داشته و همچنین باعث کاهش وزن نیز می شود.

برخی خواص Matcha

ماچا به دلیل میزان بالا کاتچین که یک نوع آنتی اکسیدان طبیعی است، باعث از بین بردن رادیکال های آزاد در خون شده و در نتیجه مانع از آسیب رسیدن به سلول های بدن و همچنین سرطان می شود. چای ماچا برای افرادی که دچار بیماری کبد چرب هستند نیز بسیار مفید است. با توجه به تحقیقات صورت گرفته، نوشیدن این چای باعث کاهش آنزیم های کبدی شده و مانع از آسیب رسیدن به کبد می شود.

از دیگر خواص مصرف این گیاه برای بدن، تقویت عملکرد مغز است. با توجه به تحقیقات صورت گرفته، چای Matcha حاوی میزان بالایی کافئین است که در نتیجه کافئین باعث افزایش تمرکز، سرعت واکنش و حافظه می شود. از دیگر فواید این گیاه، کاهش سطح کلسترول ال دی ال، سطح کلی کلسترول و همچنین تری گلیسیرید می شود. افزایش سطح کلسترول خون باعث ایجاد بیماری های قلبی-عروقی می شود. مصرف این چای باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نتیجه شاهد افزایش مصرف انرژی و سوختن چربی ها و کاهش وزن خواهیم بود.

برند چوکوچاملی با توجه به ارزش غذایی بالای ماچا، اقدام به تولید شکلات هایی با گیاه ماچا کرده است که می توانید از طریق لینک زیر اقدام به خرید آن کنید:

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.