آموزش ویدئویی درست کردن دسر شیری شکلاتی

وبوتو
20 تیر, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
درست کردن دسر شیری شکلاتی

آموزش ویدئویی درست کردن دسر شیری شکلاتی

شیر و شکلات در منزل دارید؟ اگر دارید همین الان این دسر فوق العاده خوشمزه را درست کنید و اعضای خانواده را به این بهانه دور هم جمع کنید. در آموزش ویدئویی درست کردن دسر شیری شکلاتی با چوکوچاملی همراه باشید…  .

مواد مورد نیاز برای قسمت سفید داخلی:

شیر 250 میلی لیتر
40 گرم شکر
3 گرم پودر آگار آگار
50 گرم شکلات سفید

سایز قالب 18×7×6 سانتی متر

مواد مورد نیاز برای روکش شکلاتی

شیر 500 میلی لیتر
80 گرم شکر
پودر آگار آگار 7 گرم
150 گرم شکلات تلخ

اندازه پخت 20×9×7 سانتی متر

مرحله یک

برای درست کردن دسر شیری شکلاتی ابتدا سراغ شیر می رویم. دویست گرم شیر را داخل قابلمه شیرجوش بریزید و مقدار چهل گرم شکر و سه گرم پودر آگار آگار اضافه کنید. مواد را باهم مخلوط کنید و سپس پنجاه گرم شکلات سفید تخته ای تکه تکه شده را نیز به ترکیب قبل اضافه کنید.

مرحله دو

قابلمه را روی حرارت متوسط بگذارید و تا زمانی که شیر از کناره های ظرف به جوش بیاید مرتب با همزمن دستی هم بزنید و محتویات قابلمه را کاملا داخل قالب بریزید. قالب ما در این ویدئو در ابعاد 18*7*6 می باشد. اجازه دهید تا شیر سرد شود.

مرحله سه

در این مرحله از درست کردن دسر شیری شکلاتی دوباره به سراغ شیر می رویم. مقدار پانصد میلی لیتر شیر را داخل قابلمه ریخته و این بار مقدار هشتاد گرم شکر و هفت گرم پودر آگار آگار را اضافه کنید و کاملا هم بزنید. حالا صد و پنجاه گرم شکلات تلخ یا به سلیقه خودتان شکلات با درصد پایین تر یا شیری را اضافه کنید

مرحله چهار

ظرف قابلمه را روی حرارت ملایم بگذارید و مدام تا وقتی که شیر از کناره های ظرف شروع به حباب زدن کند و بجوشد کاملا هم بزنید تا تمام شکلات ها نیز ذوب شوند

مرحله پنجم

در این مرحله از درست کردن دسر شیری شکلاتی به صورت مجزا دویست و پنجاه میلی لیتر از مخلوط شکلات تلخ را برای لایه اول داخل قابلمه بریزید و داخل یک ماهیتابه حاولی آب داغ بگذارید تا در دمای محیط سفت نشود.
و مابقی را داخل قالب با ابعاد 20*9*7 انتقال دهید و برای حدود هشت الی ده دقیقه داخل یخچال بگذارید.

مرحله ششم

مخلوط شیر و شکلات سفید را که داخل قالب کاملا سرد شده را از قالب خارج می کنیم. درست مثل فیلم.

به این مرحله از درست کردن دسر شیری شکلاتی دقت کنید:

مقدار یک لایه از مخلوط شیر و شکلات تلخی که مراحل قبل آماده کردید و داخل ماهیتابه آب داغ نگه داشته بودید را روی مخلوط شیر و شکلات تلخ سرد شده ای که داخل یخچال بود بریزید. تا لایه سفید را در بر بگیرد. حالا لایه سفیدی که از قالب خارج کردید را روی آن بگذارید و مابقی شکلات شیری های مایع را روی بخش سفید بریزید و یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.

در پایان دسر شیری شکلاتی شکیل و خوشمزه شما آماده است. آن را از قالب خارج کرده، برش بزنید و نوش جان کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.