آشنایی با شکلات شیری

وبوتو
24 اسفند, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات شیری

آشنایی با شکلات شیری

شکلات از میوه کاکائو به دست می آید. دانه های کاکائو پس طی مراحل فرآوری، به شکلات مایع و کره کاکائو تبدیل می شود. شکلات استخراج شده از کاکائو را می توان با استفاده از شیر و شکر به شکلات های مختلفی از جمله شکلات تلخ و شکلات شیری تبدیل کرد. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی Milk Chocolate بپردازیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

نحوه درست کردن Milk Chocolate

شکلات شیری یک شکلات با درصد پایینی از کاکائو و مقدار بالایی شکر، شیر و یا شیر عسلی است که ترکیب این مواد با یکدیگر، باعث ایجاد احساس یک طعم خوب برای شخص مصرف کننده می شود. به طور کلی طعم Milk Chocolate از لحاظ تلخی ملایم تر و شیرین تر از شکلات تلخ بوده و در نتیجه باعث جذب بیشتر افراد به آن خواهد شد. در چند سال گذشته و به دلیل مطرح شدن خواص بالای کاکائو، میزان استفاده از کاکائو را در شکلات شیری افزایش داده اند که باعث کاهش طعم شیرینی آن شده است.

شکلات هایی که دارای درصد بالایی از کاکائو هستند، از خواص مفید بالایی برای سلامت بدن برخوردارند. از این رو، با توجه به پایین بودن میزان کاکائو استفاده شده در شکلات شیری در قیاس با شکلات تلخ، دارای خواص کم و حتی مضر برای بدن هستند. این نوع شکلات به دلیل ترکیبات قندی بالا، باعث افزایش کالری، قند خون، کلسترول و چاقی در فرد مصرف کننده می شود. گفتنی است که شکلات تلخ باعث کاهش قند خون، لاغری و از کالری بسیار کمتری برخوردار بوده و برای بدن بسیار مفید و پر خاصیت است.

هر صد گرم Milk Chocolate دارای 535 کیلوکالری انرژی است که دارای 30 گرم چربی کل، 19 گرم چربی اشباع، 23 میلی گرم کلسترول، 79 گرم سدیم، 372 میلی گرم پتاسیم، 59 گرم کربوهیدارت، 52 گرم قند، 8 گرم پروتئین و … است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.