طرز تهیه کیک شکلاتی تَر

- هدی سجادی 1400/07/18
کیک شکلاتی تَر

طرز تهیه کیک شکلاتی تَر

در این مقاله قصد داریم تا روش درست کردن کیک شکلاتی تَر را آموزش دهیم. برای یادگیری درست کردن Chocolate Cake تَر با چوکوچاملی همراه باشید… .

نحوه درست کردن Chocolate Cake تَر

برای پخت کیک شکلاتی تَر به مواد اولیه ای که در زیر آورده ایم، نیاز داریم:

مواد لازم:

30 گرم شکلات تلخ
50 گرم کره
2 عدد زرده تخم مرغ
95 گرم شکر
3 گرم وانیل طبیعی
70 گرم شیر
20 گرم آب
70 گرم آرد مخصوص کیک
30 گرم پودر کاکائو
5 گرم بیکینگ پودر
2 عدد سفیده تخم مرغ

مواد لازم برای کرم شکلاتی:

130 گرم خامه رقیق
40 گرم شکلات تلخ
10 گرم شکر

روش کار:

در ابتدا، دو عدد تخم مرغ را شکسته و زرده و سفیده آن را از هم جدا می کنیم. حالا زرده را در ظرفی ریخته و شروع به همزدن می کنیم، در ادامه 25 گرم شکر را به زرده هم زده شده اضافه کرده و مجدد همزدن را ادامه می دهیم. در قدم بعدی، 70 گرم شیر و 20 گرم آب و 3 گرم وانیل طبیعی را به ظرف اضافه کرده و آن ها را با ترکیب زرده تخم مرغ و شکر مخلوط می کنیم.

30 گرم شکلات تلخ چیپسی را ذوب می کنیم و به آن 50 گرم کره را اضافه کرده و آن ها را با هم مخلوط می کنیم تا کاملا روان شوند. حالا شکلات و کره ذوب شده را به ظرف حاوی ترکیباتی که از قبل آماده کرده بودیم، اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم.

در گام بعدی برای درست کردن کیک شکلاتی تَر ، 70 گرم آرد مخصوص کیک، 30 گرم پودر کاکائو و 5 گرم بکینگ پودر را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و شروع به هم زدن و ترکیب با مواد با یکدیگر می کنیم. این کار را آنقدر ادامه می دهیم تا یک ترکیب روان و خمیری شکل به دست آید.

در مرحله بعدی، دو عدد سفیده جدا شده را با همزن برقی می زنیم تا کاملا پف کنند. کم کم 70 گرم شکر را به سفیده اضافه می کنیم و این کار را در سه مرحله انجام می دهیم تا شکر کاملا با سفیده تخم مرغ ترکیب شود. حالا سفیده و شکر همزده شده را کم کم به ترکیباتی که از قبل آماده کرده بودیم اضافه کرده و آن ها را با هم مخلوط می کنیم. پس از ترکیب شدن کامل مواد با یکدیگر، قالب کیک خود را آماده کرده و مواد را داخل آن می ریزیم. قالب کیک و مواد داخلش را به مدت 30 تا 35 دقیقه و با دمای 170 درجه سانتی گراد (338 فارنهایت) داخل فر می گذاریم تا پخته شود.

پس از گذشت 35 دقیقه و پخته شدن کیک، آن را از فر خارج می کنیم. برای درست کردن خامه روی کیک ابتدا 40 گرم شکلات تلخ چیپسی را داخل ظرفی ریخته و 30 گرم خامه رقیق شده را به آن اضافه کرده و به مدت 10 ثانیه داخل مایکروفر قرار می دهیم تا شکلات ها کاملا ذوب شوند. ظرف را از مایکروفر خارج کرده و شکلات ذوب شده و خامه را با هم ترکیب می کنیم. در ظرفی دیگر، 100 گرم خامه رقیق را ریخته و با همزن برقی شروع به همزدن می کنیم. حالا 10 گرم شکر را به آن اضافه کرده و مجدد همزدن را ادامه می دهیم. حالا ترکیب شکلات و خامه را به ظرف اضافه کرده و آن ها را با همزن برقی ترکیب می کنیم. خامه روی کیک آماده است و آن را داخل قیف شیرینی پزی ریخته و بر روی کیک می ریزیم. حالا خامه را بر روی سطح کیک پهن کرده و بر روی آن پودر کاکائو می ریزیم. کیک شکلاتی تَر آماده میل کردن است.