روش درست کردن ترافل دست ساز نوتلا

وبوتو
28 دی, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل دست ساز نوتلا

روش درست کردن ترافل دست ساز نوتلا

در این مطلب از سری مقالات طرز تهیه ترافل ها، قصد داریم روش درست کردن ترافل دست ساز نوتلا را آموزش دهیم. البته برای یادگیری بهتر، ویدئویی از نحوه درست کردن Nutella Truffle را قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

نحوه درست کردن Nutella Truffle

برای درست کردن ترافل دست ساز نوتلا به مواد اولیه نیاز است که در ادامه از آن ها نام می بریم:

مواد لازم:

خامه پر چرب 120 میلی لیتر
شکلات تلخ خرد شده 225 گرم
شکلات نوتلا 200 گرم
کره 30 گرم

مراحل روش کار:

در اولین قدم، 120 میلی لیتر خامه پر چرب را داخل یک ظرف ریخته و سپس 30 گرم کره را به آن اضافه می کنیم. ظرف حاوی مواد را بر روی شعله ملایم قرار می دهیم تا کره رفته رفته آب شود و مواد با یکدیگر ترکیب شوند. در یک ظرف دیگر، 225 گرم شکلات تلخ خرد شده را ریخته و در ادامه ترکیب خامه و کره را به آن اضافه می کنیم و به مدت یک الی دو دقیقه می گذاریم تا مواد به همین صورت بمانند.

پس از گذشت این تایم، با یک وسیله شروع به ترکیب مواد با یکدیگر می کنیم تا کاملا یکدست و روان شوند. حالا نوبت اضافه کردن 200 گرم نوتلا به ترکیبات داخل ظرف است. پس از اضافه کردن نوتلا به مواد، مجددا شروع به هم زدن و ترکیب مواد با یکدیگر می کنیم. در این مرحله، ظرف را به مدت 2 ساعت به فریزر منتقل کرده تا مواد سفت شوند. پس از گذشت این تایم، ظرف را از فریزر خارج کرده و مقداری از مواد را برداشته و مانند یک توپ گرد می کنیم. گلوله توپی شکل را داخل ظرف پر از پودر کاکائو ریخته و غلت می دهیم تا کاملا ترافل دست ساز نوتلا به پودر کاکائو آغشته شود. Nutella Truffle دست ساز ما آماده شده است. امیدوارم از خوردن آن لذت ببرید.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.