آموزش درست کردن نوتلا

وبوتو
4 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
نوتلا

آموزش درست کردن نوتلا

از قدیم ترکیب فندق و کاکائو یکی از جذاب ترین خوراکی ها بوده است. شکلات صبحانه فندقی یا نوتلا از سال 1806 توسط ناپلئون اختراع شده است. این شکلات اگر در وعده صبحانه بر روی یک تکه نان تست تازه قرار بگیرد انرژی کافی را در طول روز برای شما فراهم می کند. در ادامه به آموزش درست کردن این شکلات خواهیم پرداخت… .

مواد مورد نیاز برای درست کردن نوتلا

یک دوم قاشق چای خوری عصاره وانیل
سه قاشق غذا خوری خاک قند یا شکر خیلی ریز دانه (شکر کاستور یا شکر قنادی)
سیصد و پنجاه گرم شکلات تخته ای شیری تکه تکه شده
سه چهارم قاشق چای خوری نمک
یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو
دو قاشق غذاخوری روغن کانولا
یک پیمانه فندق

طرز تهیه شکلات صبحانه فندقی

مرحله اول

در مرحله اول شما باید فندق ها را کمی برشته کنید. برای این منظور می توانید از فر کمک بگیرید. فندق ها را داخل فر در دمای 180 درجه قرار دهید تا گرما ببینند. برای این منظور حدود ده دقیقه کافیست. البته بستگی به میزان حرارت در فر شما دارد. درست کردن نوتلا باید کاملا با حوصله انجام شود، پس در این مرحله حواستان به فندق ها باشد شکلات فندقی شما مزه فندق سوخته یا خام نگیرد.

مرحله دوم

در مرحل دوم تهیه شکلات فندقی های برشته شده را روی یک دستمال تمیز بریزید و سعی کنید با فشار دست و با کمک دستمال یا حوله آشپزخانه آنها را کاملا مالش دهید تا پوسته شان خارج شود. حالا مغز فندق های بی پوسته را در جایی خنک بگذارید تا خنک شوند.

مرحله سوم

تکه های شکلات را داخل یک کاسه استیل بریزید و کاسه را روی یک قابلمه پر از آب جوش بگذارید. دقت کنید کاسه باید با سط آب فاصله داشته باشد و برخورد نکند. به این روش بن ماری گفته می شود. برای درست کردن نوتلا به صورت حرفه ای کوچک ترین نکات را نیز باید رعایت کنید. برای این منظور شکلات ها را هم بزنید تا کاملا یک دست شوند. حالا اجازه دهید تا در دمای محیط خنک شوند.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم تهیه شکلات صبحانه فندقی به یک غذا ساز یا هر وسیله ای که بتواند فندق ها را کاملا پودر کند احتیاج است. حالا به پودر فندق بدست آمده تمام مواد را اضافه کنید. (نمک، پودر کاکائو، شکر، عصاره وانیل و روغن) تمام این مواد را در مخلوط کن ریخته و خوب مخلوط کنید. و در نهایت برای درست کردن نوتلا شکلات آب شده را به این مواد اضافه کرده و داخل غذاساز بریزید تا حسابی مخلوط و یک دست شوند.
دقت داشته باشید در این مرحله نباید هیچ تکه بزرگی از فندق باقی بماند.
شکلات فندقی صبحانه شما آماده است فقط کافیست برای سرو آن را داخل شیشه بریزید. در دمای اتاق شکلات تا دو هفته ماندگار است.

نکته

چنانچه برای درست کردن نوتلا از کره استفاده میکنید حتما برای جلوگیری از سفت شدن به آن شیر یا خامه بیفزایید و. پس از آماده شدن، داخل یخچال نگهداری کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.