طرز تهیه کیک شکلاتی با بلغور جو دوسر

وبوتو
5 آبان, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کیک شکلاتی با بلغور جو دوسر

طرز تهیه کیک شکلاتی با بلغور جو دوسر

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن کیک شکلاتی با بلغور جو دوسر را آموزش دهیم. برای یادگیری درست کردن این کیک شکلاتی با ما همراه باشید… .

روش درست کردن کیک بلغور جو

پیش از آنکه بخواهیم مراحل درست کردن کیک شکلاتی با بلغورجو دو سر را آموزش دهیم، به معرفی مواد اولیه آن می پردازیم.

مواد مورد نیاز:

بلغور جو دوسر: 60 گرم
پودر کاکائو: 20 گرم
بیکینگ پودر: 3 گرم
شکلات تلخ: 100 گرم
روغن نارگیل: 50 گرم
شکر: 50 گرم
تخم مرغ: 2 عدد
شیر گرم: 40 گرم
بادام خرد شده: 10 گرم

روش کار:

در اولین قدم از درست کردن کیک شکلاتی با بلغور جو دوسر باید 60 گرم بلغور جو دوسر را داخل ظرفی ریخته و با گوشت کوب پرقی شروع به خرد کردن و تبدیل آن به آرد می کنیم. سپس 20 گرم پودر کاکائو و 3 گرم بیکینگ پودر را به بلغور جو دوسر اضافه کرده و آن ها را با یکدیگر ترکیب می کنیم.

در قدم بعدی، 100 گرم شکلات تلخ را داخل ظرفی ریخته و به آن 50 گرم روغن نارگیل اضافه می کنیم. حالا ظرف را به مدت یک دقیقه و روی حالت 600 وات به ماکروویو منتقل می کنیم تا شکلات و روغن نارگیل کاملا نرم و روان شوند. پس از گذشت یک دقیقه، ظرف را از ماکروویو خارج کرده و با همزن دستی شروع به به هم زدن مواد با یکدیگر می کنیم. حالا 50 گرم شکر را به ترکیب شکلات و روغن نارگیل اضافه کرده و مجدد همزدن را ادامه می دهیم. سپس 2 عدد تخم مرغ را جداگانه به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و همچنان اقدام به ترکیب مواد می کنیم. حالا 40 گرم شیر گرم را به مواد اضافه کرده و همدن را ادامه می دهیم. در قدم آخر، ترکیب بلغور جو دوسر، پودر کاکائو و بیکینگ پودر را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم.

خمیر کیک شکلاتی با بلغور جو دوسر آماده شده است. حالا قالبی را آماده کرده و خمیر کیک را داخل آن می ریزیم و برای تزئین، 10 گرم بادام خرد شده را روی آن می ریزیم. کیک را به مدت 20 دقیقه و با دمای 160 درجه سانتی گراد به فر منتقل کرده تا کیک شکلاتی کاملا بپزد. پس از گذشت بیست دقیقه کیک را از فر بیرون آورده و پس از خارج کردن آن از قالب، اجازه می دهیم دمای آن کاهش پیدا کند و سپس می توان آن را برش زد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.