روش درست کردن کوکی شکلاتی با بلغور جو

وبوتو
14 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کوکی شکلاتی با بلغور جو

روش درست کردن کوکی شکلاتی با بلغور جو

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن کوکی شکلاتی با بلغور جو را آموزش دهیم. برای یادگیری کوکی شکلاتی رژیمی با ما همراه باشید… .

نحوه درست کردن کوکی شکلاتی رژیمی

برای درست کردن کوکی شکلاتی رژیمی به مواد اولیه ای نیاز است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

روغن نارگیل: 18 گرم
شیر سویا: 35 گرم
بلغور جور: 30 گرم
آرد بادام: 10 گرم
پودر کاکائو: 10 گرم
بیکینگ پودر: ½ قاشق چای خوری
نیشکر: 15 گرم
شکلات چیپسی: 15 گرم
آرد برنج: 25 گرم
شکلات تلخ: 60 گرم

روش کار:

در اولین قدم از درست کردن کوکی‌شکلاتی با بلغور جو، بلغور جو را داخل ظرفی ریخته و با گوشت کوب برقی شروع به خرد کردن آن ها می کنیم تا کاملا تبدیل به آرد شود. در گام بعدی، 35 گرم شیر سویا را داخل ظرفی دیگر ریخته و به آن 18 گرم روغن نارگیل اضافه کرده و با گوشت کوب برقی شروع به ترکیب کردن این دو مواد می کنیم. حالا 30 گرم بلغور جو آرد شده، 10 گرم آرد بادام، 10 گرم پودر کاکائو، ½ قاشق چای خوری بیکینگ پودر و 15 گرم نیشکر را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و آن ها را با هم ترکیب می کنیم. حالا 25 گرم آرد برنج را کم کم به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و مجددا شروع به هم زدن مواد می کنیم. پس از ترکیب کامل مواد، 15 گرم شکلات چیپسی را به خمیر کوکی شکلاتی بلغور جو اضافه کرده و آن ها را با خمیر ترکیب می کنیم.

حالا خمیر را ورز داده و آن را به قسمت های مساوی تقسیم کرده و با دست شروع به گرد کردن کوکی های شکلاتی رژیمی می کنیم و در سینی فر می چینیم. کوکی ها را به مدت 18 دقیقه و با دمای 160 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. حالا برای روکش کوکی شکلاتی بلغور جو ، 60 گرم شکلات تلخ را ذوب کرده و کوکی ها را داخل شکلات انداخته تا تمام سطح آن با شکلات آغشته شود. اجازه می دهیم تا روکش شکلاتی در دمای اتاق سفت شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.