روش درست کردن کوکی بلغور جو دوسر در منزل

وبوتو
25 آبان, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کوکی بلغور جو دوسر

روش درست کردن کوکی بلغور جو دوسر در منزل

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا روش درست کردن کوکی بلغور جو دوسر را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

طرز تهیه کوکی رژیمی بلغور جو دو سر

برای درست کردن کوکی بلغور جو دوسر به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

مواد مورد نیاز:

مغزیجات: 45 گرم
شیر: 25 گرم
روغن گیاهی (یا روغن نارگیل): 25 گرم
نیشکر (یا شکر سفید): 20 گرم
نمک: 1 گرم4
جو دوسر: 100 گرم
میوه خشک: 20 گرم

روش کار:

در اولین قدم از درست کردن کوکی بلغور جو دوسر، مغزیجات را با چاقو خرد می کنیم. در مرحله بعدی، 25 گرم شیر را داخل ظرفی ریخته و به آن 25 گرم روغن گیاهی اضافه کرده و شروع به همزدن می کنیم. در قدم بعدی 20 گرم نیشکر را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم. در گام بعدی یک گرم نمک را اضافه کرده و نمک را با دیگر مواد داخل ظرف، ترکیب می کنیم. در گام آخر، 100 گرم جو دوسر، 45 گرم مغزیجات و 20 گرم میوه خشک (مانند کشمش) را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و آن ها را با هم مخلوط می کنیم و سپس به مدت 15 دقیقه اجازه می دهیم تا مواد داخل ظرف استراحت کنند.

پس از گذشت 15 دقیقه، یک سینی آماده کرده و مقداری از مواد را برداشته و آن را پهن می کنیم. حالا سینی را به مدت 20 دقیقه و با دمای 170 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت 20 دقیقه، کوکی بلغور جو دوسر پخته شده و می توان آن را از فر خارج کرد. شما می توانید این کوکی رژیمی خوشمزه را درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.