طرز تهیه دسر موس کیک شکلاتی با بیسکوییت اورئو

وبوتو
31 مرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
موس کیک شکلاتی با بیسکوییت اورئو

طرز تهیه دسر موس کیک شکلاتی با بیسکوییت اورئو

در این مطلب قصد داریم تا روش درس کردن دسر موس کیک شکلاتی با بیسکوییت اورئو را آموزش دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Oreo Chocolate Mousse Cake

برای درست کردن دسر موس کیک شکلاتی با بیسکوییت اورئو قصد به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد اولیه:

پایه کیک:

بیسکویت اورئو 10 عدد
کره آب شده (بدون نمک) 45 گرم

موس:

شکلات نیمه شیرین 200 گرم + خامه فرم گرفته 1/3 فنجان (80 میلی لیتر)
خامه فرم گرفته 300 میلی لیتر

روکش شکلاتی:

خامه فرم گرفته (گرم) 3/1 فنجان (80 میلی لیتر)
شکلات تلخ نیمه شیرین 100 گرم

روش کار:

برای درست کردن دسر موس کیک شکلاتی با بیسکوییت اورئو، ابتدا 10 عدد بیسکوییت اوئو را داخل میکسر ریخته تا کاملا پودر شود. پس از پودر شدن بیسکوییت، آن را داخل ظرفی ریخته و 45 گرم کره آب شده را به آن اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. قالب گردی را آماده کرده و ترکیب بیسکوییت اورئو و کره را داخل قالب ریخته و کاملا سطح آن را صاف می کنیم.

در گام بعدی از درست کردن Oreo Chocolate Mousse Cake ، 200 گرم شکلات نیمه شیرین را داخل ظرفی ریخته و به آن 80 میلی لیتر خامه فرم گرفته را اضافه کرده و ظرف را به مدت یک دقیقه به ماکروویو منتقل می کنیم تا شکلات ها ذوب شوند. ظرف را از ماکروویو خارج کرده و شروع به ترکیب کردن شکلات و خامه می کنیم تا کاملا یکدست شوند و دمایشان به دمای اتاق برسد. حالا 300 گرم خامه را داخل ظرفی ریخته و با همزن برقی شروع به همزدن خامه می کنیم تا کاملا فرم بگیرد. حالا خامه زده شده را به ترکیب شکلات و خامه اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم و ترکیبات را به قالب اضافه کرده و کاملا سطح آن را صاف می کنیم. حالا قالب را به مدت 2 تا 4 ساعت به فریزر منتقل می کنیم.

برای درست کردن روکش شکلاتی دسر موس کیک شکلاتی با بیسکوییت اورئو ، 80 میلی لیتر خامه فرم گرفته را داخل لیوانی ریخته و 100 گرم شکلات تلخ را به آن اضافه می کنیم. این دو ترکیب را به خوبی مخلوط می کنیم. حالا قالب را از فریزر خارج کرده و روکش شکلاتی را بر روی موس ریخته و برای تزئین، مقداری شکلات خرد شده می ریزیم. دسر موس کیک شکلاتی ما آماده شده است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.