روش درست کردن ترافل دست ساز کره بادام زمینی

- هدی سجادی 1400/04/03
ترافل دست ساز کره بادام زمینی

روش درست کردن ترافل دست ساز کره بادام زمینی

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی، قصد داریم تا نحوه درست کردن ترافل دست ساز کره بادام زمینی را آموزش دهیم. در ادامه نیز ویدئویی از نحوه درست کردن Peanut Butter Truffle قرار می دهیم. با ما همراه باشید… .

مراحل درست کردن Peanut Butter Truffle

برای درست کردن ترافل دستساز کره بادام زمینی به مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

مواد مورد نیاز:

½ پیمانه کره بادام زمینی
سه قاشق غذاخوری کره
یک لیوان پودر قند
220 گرم شکلات تخته ای خرد شده

روش کار:

½ پیمانه کره بادام زمینی را به همراه سه قاشق غذاخوری کره را داخل ظرفی ریخته و شروع به ترکیب کردن آن ها با یکدیگر می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در مرحله بعد، یک لیوان پودر قند را به این ترکیبات اضافه کرده و شروع به ترکیب پودر قند با مواد داخل ظرف می کنیم، این کار را انقدر ادامه می دهیم تا مواد کاملا با هم ترکیب شده و یکدست شوند. حالا مقداری از مواد را برداشته و با دست شروع به گردن کردن آن ها کرده و در یک سینی می چینیم. پس از اتمام مواد داخل ظرف، سینی را به مدت 30 الی 60 دقیقه به یخچال منتقل کرده تا کمی ترکیبات سفت شوند.

حالا برای روکش شکلاتی ترافل دستساز کره بادام زمینی، 220 گرم شکلات تخته ای را خرد شده را به روش بن ماری ذوب می کنیم. پس از کاهش دمای شکلات ذوب شده تا حدود 30 درجه، ترافل های گرد شده را داخل شکلات انداخته و تمام سطح آن ها را به شکلات آغشته می کنیم، سپس ترافل ها را خارج کرده و داخل سینی می چینیم و به مدت یک ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت یک ساعت ترافل دست ساز کره بادام زمینی را از یخچال خارج کرده و آماده میل کردن است.