ترافل کره بادام زمینی؛ یک‌گاز شیرین خوشمزه از دنیای شکلات‌ها

وبوتو
30 شهریور, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل کره بادام زمینی

ترافل‌ها همیشه برای من مثل ماشین زمان هستند، با اولین گاز دست من را می‌گیرند و به دنیای کودکی پرتابم می‌کنند؛ به‌خاطر همین است که انقدر این شکلات‌های گرد خوشمزه را دوست دارم و همیشه سعی می‌کنم مدل‌های جدیدی از آن را امتحان کنم. یکی از مدل‌های خوشمزه‌ای که اخیرا آن رادرست کرده‌ام و از طعم آن بدجوری راضی بوده‌ام، ترافل کره بادام زمینی است. این ترافل درکنار یک لیوان چای، تبدیل به ترکیب برنده می‌شود و جای خودش را به‌خوبی در دل شما و بعد از آن هم روی میز پذیراییتان پیدا خواهد کرد؛ اگر در مورد رسپی این ترافل کنجکاو هستید، پس در ادامه با آموزش درست کردن ترافل بادام زمینی همراه ما بمانید.

https://www.youtube.com/watch?v=EhXR6I6gMFw

مواداولیه در در طرز تهیه ترافل دست ساز کره بادام زمینی

در طرز تهیه ترافل دست ساز کره بادام زمینی به مواد زیر نیاز داریم.

ماده مقدار
کره بدون‌نمک نیم فنجان یا 115 گرم
کره بادام زمینی 1 فنجان یا 250 گرم
عصاره وانیل خالص نیم قاشق چای‌خوری
نمک 8/1 قاشق چای‌خوری
شکر قنادی 3 فنجان یا 360 گرم
شکلات نیمه‌شیرین 339 گرم
روغن نباتی 1 قاشق چای‌خوری

آموزش درست‌کردن ترافل بادام زمینی

در ادامه آموزش درست کردن ترافل بادام زمینی را در چند گام ساده به شما آموزش خواهیم داد.

گام اول

برای شروع با یک‌همزن، کره را با سرعت متوسط به بالا، در یک‌کاسه بزرگ، خوب هم بزنید تا درنهایت کره کرمی و یک‌دست شود. بعد از دودقیقه، کره بادام‌زمینی را به مواد اضافه کنید و حدود 1 دقیقه دیگر آن را هم بزنید. بعد از مخلوط‌شدن مواد، وقت اضافه‌کردن نمک، عصاره وانیل و شکر قنادی‌ست. وقتی این مواد را اضافه کردید، مجددا برای 2 دقیقه شروع به هم زدن مواد کنید.

گام دوم

در این مرحله از آماده‌کردن ترافل کرده بادام زمینی، روی یک‌سینی را با کاغذ روغنی بپوشانید. با یک‌قاشق غذاخوری از مواد بردارید و مواد را در کف دست خود بچرخانید تا درنهایت یک‌‌گلوله کره‌ بادام‌زمینی داشته باشید. با این مقدار مواد می‌توانید حدود 32 الی 35 گلوله داشته باشید.

روی گلوله‌های کره بادام‌زمینی را بپوشانید و آن‌ها را به‌مدت حداقل 1 ساعت و حداکثر 1 روز داخل یخچال قرار دهید.

گام سوم

حالا وقت آب‌کردن شکلات‌هاست. برای این کار ابتدا شکلات‌ها را خرد کنید و سپس شکلات‌های خردشده را همراه با روغن، به‌روش بن‌ماری، در یک‌ظرف کوچک آب کنید.

وقتی شکلات‌ها آب شدند، به آن‌ها 5 دقیقه زمان بدهید تا کمی خنک شوند. بعد از گذشت 5 دقیقه، توپک‌‌های کره بادام‌زمینی را از یخچال دربیاورید. با استفاده از چنگال، توپک‌ها را یکی‌یکی در شکلات غرق کنید. با کمک یک‌چنگال دیگر یا یک خلال‌دندان، توپک‌ها را از شکلات به‌آرامی خارج کنید تا شکلات اضافی داخل ظرف شکلات بریزد. خیلی خوب! حالا ترافل خوشمزه ما آماده است.

قبل از اینکه ترافل را سرو کنید، آن را به‌مدت 30 دقیقه داخل یخچال بگذارید تا خودش را کاملا بگیرد.

ترافل بادام زمینی

ترافل بادام زمینی ما تقریبا آماده است.

ترافل کره بادام زمینی را می‌توانید در دمای اتاق تا 2 روز و در یخچال تا 2 هفته نگه‌داری کنید.

چند چالشی که ممکن است موقع درست‌کردن ترافل بادام زمینی با آن روبه‌رو شوبد!

موقع درست‌کردن ترافل‌های کره بادام زمینی ممکن است با مشکلات زیر روبه‌رو شوید، پس بهتر است از قبل آمادگی آن را داشته باشید و راه مقابله با آن را بلد باشید.

1- ای وای! شکلاتم خیلی غلیظ است!

اگر موقع آب‌کردن شکلات، متوجه شدید که شکلات شما خیلی غلیظ است و یا صاف نیست، بهتر است از یک قاشق روغن نباتی استفاده کنید؛ اگر هنوز شکلات شما غلیظ بود، می‌توانید کمی بیشتر روغن اضافه کنید.

2- ای بابا! قبل از تمام‌شدن کارم، شکلاتم سفت شد!

سفت‌شدن شکلات یک مسئله کاملا طبیعی‌ست و برای درست‌کردن ترافل‌های کره بادام زمینی باید حسابی سرعت‌عمل داشته باشید. اگر موقع کارکردن دیدید که شکلات سفت شده است، نگران نباشید، می‌توانید با روش بن‌ماری مجددا شکلات‌ها را گرم کنید!

3- فیلینگ کره‌ بادام‌زمینی به دستم می‌چسبد!

اگر کره‌ بادام‌زمینی به دست یا ابزار آشپزی شما می‌چسبد، یعنی خیلی سرد است. اجازه دهید چند دقیقه در دمای محیط بماند و بعد کار با آن را شروع کنید.

طرز تهیه ترافل دست ساز کره بادام زمینی

این هم از ترافل‌های خوشمزه ما! نوش جان!

جمع‌بندی

در این مقاله با هم طرز تهیه ترافل دست ساز کره بادام زمینی را مرور کردیم و سعی کردیم شما را با چالش‌هایی که ممکن است موقع آماده‌کردن ترافل کره بادام زمینی، روبه‌رو شوید، آشنا کنیم. همان‌طور که دیدید آموزش درست کردن ترافل بادام زمینی بسیار ساده است و خوشبختانه مواداولیه در دسترسی هم دارد؛ پس بهتر است سریع‌تر پیش‌بند ببندید و به آشپزخانه بروید و خودتان را برای درست‌کردن یک ترافل خوشمزه آماده کنید؛ اما اگر وقت درست‌کردن این توپک‌های خوشمزه را ندارید، اما از طرفی دلتان می‌خواهد حتما آن‌ها را امتحان کنید، نگران نباشید! چاره کار شما پیش ماست، فقط کافی‌ست وارد فروشگاه چوکوچاملی شوید و به خودتان فرصت امتحان‌کردن شکلات‌های خوشمزه‌ی دست‌ساز را هدیه دهید.

شما حتی می‌توانید با تماس با تیم چوکوچاملی از طریق دو شماره زیر، شکلات مخصوص خودتان را سفارش دهید.

09122704950

02122708795

همان‌طور که گفتیم محصولات چوکوچاملی تماما دست‌ساز هستند، پس محدودیتی در سفارش‌دادن شما وجود ندارد.

راستی شما هم اگر تجربه‌ای از درست‌کردن ترافل کره بادام زمینی دارید، حتما این تجربه را در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید و نظرتان را درمورد طعم و کیفیت این شکلات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

1- برای وانرفتن ترافل کره بادام زمینی چه کاری انجام دهیم؟

کره بادام‌زمینی به‌خاطر روغنی‌بودنش خیلی نرم است و نمی‌تواند شکل خود را حفظ کند. برای اینکه ترافل خودش را بگیرد، باید از شکر قنادی در مواداولیه استفاده کرد.

2- آیا می‌توان خرما یا مغزیجات را به فیلینگ ترافل اضافه کرد؟

بله می‌توانید به ترافل خرما یا بادام‌زمینی‌های دیگر را اضافه کنید تا مزه و بافت آن را تغییر دهید.

3- آیا می‌توان از شکلات دیگری به‌جای شکلات نیمه‌شیرین استفاده کرد؟

بله می‌توانید از شکلات شیری یا شکلات تلخ، برای روکش ترافل بادام زمینی استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر شما

Peanut Butter Balls (Truffles)

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.