آموزش درست کردن شکلات بادام زمینی ویژه

وبوتو
31 فروردین, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات بادام زمینی

آموزش درست کردن شکلات بادام زمینی ویژه

اگر به دنبال یک طعم بسیار خاص و جذاب هستید حتما شکلات بادام زمینی را یک بار امتحان کنید. شما می توانید این خوشمزه ی شکلاتی را خودتان در منزل و با حداقل امکانات تهیه کنید و در یک عصر دل انگیز همراه با خانواده نوش جان کنید. در ادامه با این آموزش همراه چوکوچاملی بمانید… .

کودکان همیشه به دنبال خوراکی های مخفی داخل یخچال و کابینت منزل هستند و اغلب این جویندگان، یابنده نیز هستند. اما چه بهتر که خوراکی هایی که فرزاندانمان در اختیار می گیرند سالم و خانگی باشند. شکلات دست ساز اسپرت بادام زمینی یکی از بهترین خوراکی های مناسب فرزاندانتان هستند، به خصوص اگر مانند شکلات بادام زمینی با مغزیجات  مقاله شکلات گردویی  نیز ترکیب شوند.

آموزش درست کردن شکلات با طعم بادام زمینی

مواد مورد نیاز

شکلات تلخ : سیصد گرم
شکلات شیری: سیصد گرم
کره بادام زمینی: 125گرم
خاک قند : 55 گرم
کره: سی گرم
نمک: نوک قاشق چایخوری
به اندازه ی یک هشتم‌ قاشق

مراحل درست کردن شکلات دست ساز

گام اول

ابتدا یک قابلمه بردارید و پر از آب کنید و آن را روی اجاق گاز بگذارید و شعله را روشن کنید تا آب کاملا بجوشد. حالا در ادامه ی درست کردن شکلات بادام زمینی باید با روش بن ماری شکلاتها وکره ها را آب کنیم. یک کاسه که هم اندازه قابلمه باشد بردارید و روی قابلمه در حال جوش بگذارید. ابتدا کره و کره بادام زمینی را روی کاسه گذاشته و اجازه دهید با حرارت آب داخل قابلمه کاملا آب شود. کمی هم با قاشق هم بزنید تا یک دست ذوب شود و کاملا هردو کره مخلوط شوند و کرمی شوند.
اگر می خواهید کره کاملا نرم و. لطیف شود قبل از آب شدن به آن مارگارین بیفزایید.

در مرحله بعد برای درست کردن شکلات دست ساز نمک و خاک قند را به ترکیب کره ای بیفزایید و هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

گام دوم

در گام دوم تهیه شکلات بادام زمینی به سراغ یک کاسه دیگر بروید و آن را روی قابلمه با آب در حال جوش بگذارید. از کاسه شیشه ای نشکن و یا استیل استفاده کنید. هر دو شکلات تلخ  و شیری را داخل کاسه انداخته و خوب هم بزنید تا کاملا آب شده و هر دو طعم باهم ترکیب شوند.
دقت کنید نباید شکلات ها بیش از حد روی حرارت بمانند چون شکل خود را از دست می دهند.

گام آخر

قالب (ترجیحا سیلیکونی) خود را آماده کنید داخل تمام قسمت های قالب شکلات های ذوب شده را بریزید. می‌خواهیم دیواره ها کاملا شکلاتی شوند. سپس مقداری از کرم آماده شده در گام اول درست کردن شکلات دست ساز را به قالب اضافه کنید و دوباره روی آن را کاملا با شکلات پوشش دهید.

حالا قالب را نیم ساعت داخل یخچال بگذارید و اجازه دهید تا کاملا شکلات ها سفت شوند. شکلات بادام زمینی شما آماده است و می‌توانید پس از خارج کردن از قالب آن را داخل ظرف بچینید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.